Newsy

Oscary odbędą się później, a w Muzeum Akademii zobaczymy wystawę poświęconą Hayao Miyazakiemu

W związku z panującą pandemią koronawirusa przedstawiciele Academy of Motion Picture Arts and Sciences podjęli konieczne kroki względem przyszłorocznej gali oscarowej. Rozdanie nagród Akademii Filmowej nie odbędzie się w zaplanowanym uprzednio dniu wyznaczonym na 28 lutego 2021 roku, lecz dwa miesiące później, tj. 28 kwietnia 2021.

W związku z powyższym, Akademia wydłużyła również okres kwalifikacji – o statuetki będą mogły walczyć również te produkcje, które na ekranach kin zagoszczą nie tylko do 31 grudnia 2020, ale do 28 lutego 2021.

Academy Museum
Academy Museum

Otwarcie Muzeum Akademii Fimowej odbędzie się 14 grudnia 2020 roku, gdzie na sześciu piętrach znajdują się sale wystawowe, edukacyjne i eventowe, studio konserwatorskie, restauracja, sklep muzealny oraz dwa teatry na łącznie 1300 miejsc.

Wśród inauguracyjnych wystaw znajdzie się jedna poświęcona legendarnemu animatorowi Hayao Miyazakiemu – za jej organizacją odpowiadają kuratorzy Muzeum Akademii we współpracy ze Studiem Ghibli.

Hayao Miyazaki

Na wystawie zobaczymy oryginalne materiały powstałe przy produkcji takich filmów reżysera, jak Mój sąsiad Totoro (1988) i oscarowy Spirited Away: W krainie bogów (2001). Ponad dwieście plansz, projektów postaci, storyboardów, layoutów, folii filmowych i teł – z których część nigdy nie była widziana poza archiwami Studia Ghibli – będzie wyświetlana wraz z projektami najbardziej pamiętnych scen z animacji Miyazakiego. Wystawie towarzyszy w pełni ilustrowany katalog, serie pokazów filmowych, eventy oraz wybór ekskluzywnych towarów od Studia Ghibli oferowanych w sklepie Muzeum.

Więcej o Muzeum znajdziecie na jego stronie internetowej.

Tym samym pragniemy przypomnieć, że Hayao Miyazaki pracuje obecnie nad Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka (How Do You Live?), natomiast film jego syna, Goro Miyazakiego, Aya to Majo, dostał się na 73. Festiwal Filmowy w Cannes. Aya jest debiutem CGI Studia Ghibli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial