Newsy

Kartoon Channel! Jakie treści znajdziemy na nowym kanale? Co Arnold Schwarzenegger ma z nim wspólnego?

Już od poniedziałku działa nowy, bezpłatny kanał cyfrowy Kartoon Channel!, którego treści kierowane są do dzieci w wieku od 2 do 11 lat i ich rodzin. Wiadomość ta pojawiła się po ogłoszeniu przez firmę, że Arnold Schwarzenegger, gwiazda głosowa i współproducent nadchodzącego serialu Stan Lee’s Superhero Kindergarten, został znaczącym inwestorem w Genius Brands International.

Arnold Schwarzenegger

„Kartoon Channel!, nasz całodobowy, bezpłatny program VOD dla dzieci został uruchomiony dziś rano z niespotykanym zasięgiem dystrybucji i niespotykanym wstępnym zestawem treści”, powiedział Andy Heyward, Dyrektor Generalny Genius Brands.

Heyward przyznał, że na przestrzeni 30 lat, które spędził w branży programów dla dzieci, był świadkiem zachodzących zmian: „(…) Widziałem, jak telewizja dziecięca ewoluowała od porannych, sobotnich programów jak Scooby-Doo i Smerfy, do pierwszego syndykatu z programami takimi jak Inspektor Gadżet i He-Man, po dedykowane kanały telewizyjne (Disney Channel, Nickelodeon, Cartoon Network) do platform cyfrowych od Netflix, Hulu i Disney +, po platformy z grami, mobilne, YouTube i wszystkie nowe i powstające technologie.” Heyward przyznał, że w związku z powyższym, nie zna drugiej takiej platformy, która miałaby tak imponujące treści już w momencie inauguracji. Dodał również, że wgrywanie epizodów na wszystkie platformy odbywa się tak szybko, jak to tylko możliwe, a do końca miesiąca będziemy mieli dostęp do ponad 4,000 odcinków.

Wśród pierwszego tysiąca epizodów oferowanych na Kartoon Channel! znajduje się animowany short, The Pig on the Hill, którego narratorem jest Pierce Brosnan; niezwykle udana seria Angry Birds z franczyzy wartej miliardy dolarów; Baby Einstein i shorty Baby Einstein; shorty Llama Llama; oraz program Journey to the End o tematyce Minecraft. W pierwszym kwartale 2021 roku zobaczymy komediowo-przygodową serię z udziałem Arnolda Schwarzeneggera, czyli Stan Lee’s Superhero Kindergarten, która aktualnie jest w fazie przedprodukcyjnej.

Schwarzenegger skomentował: „Jestem zaszczycony, mogąc zrealizować wizję Stana dotyczącą stworzenia serii kreskówek dla dzieci, która nie tylko bawi przygodami z superbohaterami, ale także udziela cennych lekcji na temat znaczenia zdrowia, ćwiczeń, odżywiania, przeciwdziałania zastraszaniu oraz różnorodności. Andy Heyward jest jednym z najbardziej cenionych w branży producentów programów dla dzieci i pracując razem będziemy mogli urzeczywistnić naszą wspólną wizję 'treści z celem’, którą rodzice mogą cieszyć się wraz z dziećmi, jednocześnie ciesząc się ze skupienia na moralności i edukacji.”

Superhero Kindergarten

Każdy epizod jest zgodny z kodem programowym opracowanym przez Emeritusa Dona Robertsa, emerytowanego profesora Uniwersytetu Stanforda, dzięki czemu wszystkie treści są odpowiednie dla dzieci. Co istotne, twórcy kładą nacisk na pozytywne treści, podnoszące na duchu historie pełne wartościowych, wzbogacających lekcji.

„Po wyprodukowaniu i emisji tysięcy epizodów dla dzieci w wielu dziecięcych sieciach, chcieliśmy aby Kartoon Channel! wyróżniał się jako marka, nie tylko dlatego, że jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich, ale także poprzez programy, które opowiadają pozytywne historie. To dla nas bardzo ważne”- powiedziała Prezes Wykonawcza Kartoon Channel!, Margaret Loesch.

Przykładem takiego programu jest wspomniane wyżej The Pig on the Hill z Piercem Brosnanem w roli narratora, czyli fantastyczna i pełna dobroci historia o tym jak dogadywać się z innymi ludźmi.

Ponadto, w połowie lata Kartoon Channel! wprowadzi Friday Family Fun Film, który dzieci i rodzice będą mogli oglądać razem w każdy piątkowy wieczór.

Obecnie dostęp do Kartoon Channel! można uzyskać za pośrednictwem urządzeń Apple TV, Androida (urządzenia mobilne), Android TV, Amazon Fire Stick, urządzeń Roku, Xumo, Dish (AVOD + SVOD), Sling (AVOD + SVOD), a także na kanałach YouTube dla starszych i YouTube dla młodszych dzieci. Inne platformy są wdrażane tak szybko, jak można załadować treść.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial