Newsy

Poznajcie mrocznego „Pinokio” Guillermo del Toro. Dark fantasy dla dorosłych z Tildą Swinton i Ewanem McGregorem już w 2021 roku

Creepy.

Guillermo del Toro zapowiadał swoją mroczną wersję Pinokia już w 2008 roku. Co o produkcji wiemy na ten moment?

Muzyczna animacja poklatkowa w stylu dark fantasy oparta jest na ilustracjach Grisa Grimly’ego do nowego (2002) wydania powieści Pinokio Carlo Collodiego.

Koniecznie zobaczcie te rysunki:

Pinokio jest pełnometrażowym animowanym debiutem Guillermo del Toro, reżysera i scenarzysty znanego z takich filmów jak Hellboy (2004), Labirynt fauna (2006), czy Kształt wody (2017).

Film został napisany na podstawie scenariusza del Toro, Grisa Grimly’ego, Patricka McHale’a (Pora na przygodę!, 2010-2017, Po drugiej stronie muru, 2014) i Matthew Robbinsa (Było sobie kłamstwo, 2009) oraz na podstawie historii del Toro i Robbinsa.

Głównym reżyserem jest del Toro, a współreżyserem Mark Gustafson (reżyser animacji filmu Fantastyczny Pan Lis, 2009).

Przygody drewnianej marionetki, która budzi się do życia i marzy o zostaniu prawdziwym chłopcem, mają miejsce w faszystowskich Włoszech lat 30.

„Żadna forma sztuki nie wpłynęła na moje życie i pracę bardziej niż animacja i żadna postać w historii nie miała tak głębokiego osobistego związku ze mną jak Pinokio”, powiedział w oświadczeniu del Toro. „W naszej historii Pinokio jest niewinną duszą z nieczułym ojcem, który gubi się w świecie, którego nie jest w stanie pojąć. Wyrusza w niezwykłą podróż, która daje mu głębokie zrozumienie ojca i prawdziwego świata. Chciałem zrobić ten film tak długo, jak pamiętam.”

Ewan McGregor, aktor znany z takich tytułów jak Moulin Rouge! (2001), Big Fish (2003), Sierpień w hrabstwie Osage, 2013 czy Gwiezdne wojny (1999, 2002, 2005) wcieli się w pomocnika Pinokia, Jiminy’ego Świerszcza (Jiminy Cricket). McGregor zdradził, że nagrał już swoje dialogi, a aktualnie rozważana jest jeszcze piosenka z jego udziałem.

Ewan McGregor, Jiminy

Obok McGregora wystąpią Tilda Swinton i Christoph Waltz jednak nie ujawniono jeszcze, którym postaciom użyczą swoich głosów. W Pinokiu usłyszymy również Rona Perlmana w roli Mangiafuoco, strasznego władcy marionetek, zaś w Geppetto wcieli się David Bradley, znany przede wszystkim z roli Argusa Filcha z serii filmu o Harrym Potterze.

David Bradley, Gepetto

W projekcie biorą udział artyści z firmy lalkarskiej Mackinnon and Saunders, która pracowała przy Gnijącej pannie młodej (2005) Tima Burtona.

Ścieżkę dźwiękową oraz piosenki do film napisał Alexandre Desplat. Kompozytor współpracował z del Toro już wcześniej, jako autor muzyki do filmu Kształt wody, za którą został nagrodzony Oscarem. Desplat wyznał w jednym z wywiadów, że Pinokio wygląda „pięknie”.

W 2012 roku udostępniono takie zdjęcia z Pinokia:

Pinokio powstaje w ramach umowy, którą Netflix podpisał z del Toro kilka lat temu. Na jej mocy powstał już serial animowany Łowcy Trolli: Opowieści z Arkadii (2016 – 2018).

Premiera animacji Pinokio zaplanowana jest na 2021 rok.

Pinokio

Co ciekawe, aktualnie trwają również prace nad wersją live-action Pinokia w reżyserii Roberta Zemeckisa. W międzyczasie zapraszamy do naszego artykułu z ciekawostkami o niemoralnej disnejowskiej animacji Pinokio z 1940 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial