Newsy

Twórcy „Hair Love” łączą siły z Imagine Kids+Family. W planach m.in. seria o mieszkańcach Puerto Rico i kolorowy serial dla przedszkolaków

Imagine Kids+Family i Lion Forge Animation (Oscar za short Hair Love) łączą siły! Studia stworzą razem shorty, seriale telewizyjne i cyfrowe, które będą częścią globalnego planu franczyzowego i produktów konsumenckich.

Wśród tytułów znajdują się m.in. Chippy Hood, Puerto Rico Strong i Black Comic Anthology.

Chippy Hood to serial animowany stworzony we współpracy z południowokoreańskim studiem animacji Mostapes. Obraz kierowany do dzieci w wieku przedszkolnym osadzony jest w magicznym miejscu, w którym cztery małe pręgowce amerykańskie – Chippy, Kong, LaLa i BamBam – szukają okazji, aby przeżywać zabawne sytuacje w swoim codziennym życiu.

Puerto Rico Strong to animowana seria oparta na komiksie stworzonym przez ludzi, których połączyła empatia po zniszczeniu wyspy przez Huragan Maria. Wiele osób postanowiło podzielić się swoimi historiami, zarówno fikcyjnymi, jak i osobistymi, które opowiadają o kulturze, historii i sile społeczności Portorykańskiej. Uwielbiana przez czytelników powieść graficzna została doceniona przez krytyków i uhonorowana nagrodą Eisnera za najlepszą antologię. Puerto Rico Strong ukazuje, co to znaczy być Portorykańczykiem i jaka różnorodność się za tym kryje. Twórcami serialu są najpopularniejsi twórcy komiksów z Puerto Rico.

Black Comic Anthology (tytuł roboczy) dotykać ma problemów rasowych, nierówności społecznych, triumfów i porażek Afroamerykanów, którzy są zresztą twórcami produkcji. Z pewnością nada jej to autentyczności. Kibicujemy projektowi.

Projekty będą wspólnie produkowane i finansowane przez Lion Forge Animation i Imagine Enterteinment (odział Kids+Family). Partnerzy będą współpracować przy opracowywaniu i przygotowaniu projektów, w tym tworzeniu fabuły i projektowaniu postaci.

Produkcją wykonawczą tytułów zajmą się Dyrektor Imagine Kids+Family, Stephanie Sperber, oraz Dyrektor Lion Forge Animation – Carl Reed i założyciel David Steward. Samo Imagine Enterteinment założone zostało przez reżysera m.in. wszystkich odsłon Kodu da Vinci, Pięknego umysłu i Wyścigu – Rona Howarda oraz scenarzystę Pięknego umysłu, Briana Grazera.

Imagine Enterteinment Kids+Family powstało w 2019 roku. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym filmem live-action – Astronauts dla Nickelodeon. Zobaczcie trailer:

Lion Forge Animation jest efektem sukcesów firmy Lion Forge zajmującej się wydawaniem komiksów. Powstało w 2019 roku. To jedyne studio animacji na świecie, które jest własnością Afroamerykanów. Produkcje studia poruszają problemy tej społeczności (wystarczy wspomnieć oscarowe Hair Love). Animated Brain życzy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial