Newsy

Reżyserzy „Zwierzogrodu” pracują nad nowym filmem! Co wiemy o „Encanto”?

Wygląda na to, że Walt Disney Animation Studios rozpoczęło prace nad nowym filmem animowanym, którego reżyserią zajmą się Byron Howard i Jared Bush, czyli współtwórcy Zwierzogrodu (2016).

Byron Howard i Jared Bush

Projekt nazywa się Encanto i opiera się na brazylijskiej rodzinie, w której wszyscy członkowie, oprócz jednej małej dziewczynki, są obdarzeni magicznymi mocami.

Encanto jest trzecim animowanym filmem Disneya w ciągu ostatnich pięciu lat, w którym główną postacią jest kobieta o innym niż biały kolorze skóry – pierwszą była Moana/Vaiana (Polinezyjka) z filmu Vaiana: Skarb oceanu (2016), a drugą jest Raya (Azjatka) z nadchodzącego filmu Raya i ostatni smok (2021).

Muzykę napisze Lin-Manuel Miranda (Vaiana: Skarb oceanu, Mała syrenka live-action, 2020), a Clark Spencer (Lilo i Stich, 2002, Ralph Demolka, 2012, Ralph Demolka w internecie, 2018) i Yvett Merino Flores (Zaplątani, 2010, Wielka szóstka, 2014) zajmą się produkcją.

Oprócz reżyserii wraz z Byronem Howardem, Jared Bush będzie współautorem scenariusza, który napisze wraz z Charise Castro Smith, współscenarzystką i producentką przerażającego (i przerażająco dobrego) serialu Netfliksa The Haunting of Hill House (2018).

Należy wspomnieć, że żadne szczegóły nie zostały oficjalnie potwierdzone lub odrzucone przez Disneya. Jeśli jednak powyższe informacje zostaną potwierdzone, Encanto będzie pierwszym pełnometrażowym filmem Disneya, którego akcja rozgrywa się w Brazylii, odkąd Kaczor Donald odwiedził swojego przyjaciela Jose Carioca w filmach Trzej Caballeros (1944) i Saludos Amigos (1942).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial