Newsy

„Aya and the Witch”. Jak będzie wyglądała nowa animacja Studia Ghibli? Zdjęcia

Studio Ghibli udostępniło pierwsze zdjęcia z oczekującego na premierę filmu Aya to Majo (Aya and the Witch). Debiut CGI kultowego japońskiego studia reżyseruje Gorō Miyazaki (Opowieści z Ziemiomorza, 2006, Makowe wzgórze, 2011), syn legendarnego reżysera Hayao Miyazakiego (oscarowe Spirited Away: W krainie bogów, 2001, Nausicaä z Doliny Wiatru, 1984). Podobnie jak Ruchomy zamek Hauru (2004) w reżyserii Hayao, film oparty jest o jedną z powieści Diany Wynne Jones (Earwig and the Witch).

Film opowiada o osieroconej dziewczynce imieniem Aya, którą pewnego dnia adoptuje wiedźma. Aya, nieświadoma, że sama jest córką czarownicy, dorasta w pełnym magii domu, a jej towarzyszem jest potrafiący mówić kot.

Aya And The Witch
Aya And The Witch

„Jeśli Pippi Pończoszanka to historia o najsilniejszej dziewczynce na świecie, to Aya jest historią o najmądrzejszej. Aya jest zuchwała, ale urocza. Mam nadzieję, że wielu widzów ją pokocha. Swoją drogą, myślałem, że Aya mi kogoś przypomina, a potem okazało się, że tym kimś jest sam Gorō, który reżyseruje ten film. Kiedy mu to powiedziałem, trochę się zawstydził.” – wyznał współzałożyciel Studia Ghibli i producent filmu, Toshio Suzuki.

„Obecnie w naszym kraju żyje wielu dorosłych, lecz niewiele dzieci. Myślę, że musi być im ciężko stawiać czoła wszystkim dorosłym, kiedy jest ich tak mało. Właśnie wtedy, kiedy nad tym myślałem, spotkałem Ayę.

Jak Aya radzi sobie z kłopotliwymi dorosłymi? Obejrzyjcie Aya And The Witch, aby się dowiedzieć. Mam szczerą nadzieję, że Aya, której nie da się nie uwielbiać, zachęci dzieci do działania, a tych starszych podniesie na duchu.” – skomentował Gorō Miyazaki.

Aya jest komputerowym debiutem Ghibli, zatem nie ma możliwości, aby Studio samo stworzyło animację. Jesteśmy niezmiernie ciekawe, które studio bądź studia dołączyły do prac nad filmem!

Aya And The Witch
Aya And The Witch

Gorō wyreżyserował również serię Ronja, córka zbójnika (2014), która była animowana komputerowo przez Polygon Pictures i koprodukowana przez Studio Ghibli. O ile Ronja powstała z wykorzystaniem techniki cel-shading, mającej na celu sprawienie, że obrazy komputerowe wyglądają na stworzone ręcznie, to Aya ma bardziej tradycyjne podejście trójwymiarowe do cieniowania, jednak zachowuje przy tym kreskówkowy styl.

Aya And The Witch

Aya And The Witch
Aya And The Witch

Aya to Majo miało zadebiutować na tegorocznym 73. Festiwalu Filmowym w Cannes, który został jednak odwołany przez pandemię koronawirusa. Film znalazł się za to w oficjalnej selekcji wśród 55 innych tytułów, w tym trzech innych pełnometrażowych animacji. Więcej przeczytacie tutaj.

W Japonii film będzie emitowany w telewizji zimą 2020 roku, jednak na ten moment premiera kinowa w Kraju Kwitnącej Wiśni nie jest planowana, ani nie ma żadnych informacji na temat dystrybucji filmu w innych państwach.

Data premiery Aya And The Witch wprawdzie nie jest znana, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że animacja trafi na platformę HBO Max, która w przyszłym roku ma wejść na rynek międzynarodowy, w tym europejski. 

Przypominamy, że Hayao Miyazaki aktualnie pracuje nad filmem How Do You Live?.

Koniecznie dajcie znać, co myślicie o aspekcie wizualnym Aya to Majo – uważacie, że to dobrze, że Ghibli skłoniło się ku komputerom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial