FAN(ART)

Bohaterowie z kreskówek w irańskiej rzeczywistości. Artysta zwraca uwagę na codzienne tragedie (17 zdjęć)

Mimo tego, że żyjemy w chorym kraju, to wcale nie mamy najgorzej.

W sieci ukazały się przejmujące prace młodego irańskiego artysty, który z pomocą sławnych bohaterów filmów i seriali animowanych pragnie zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację w swoim kraju.

„Nazywam się Mokhallad Habib. Jestem farmaceutą i artystą z Iraku. Mieszkam w obszarze, w którym przemoc, niszczenie budynków i wiele innych tragicznych rzeczy stało się częścią naszego codziennego życia. Staram się przenieść te tragedie na grafiki, aby przekazać wiadomość w ciekawy sposób.”

Mokhallad Habib, Facebook artysty

Prace Mokhallada rozdzierają serce i uświadamiają, że mimo tego, że wojna w Iraku dobiegła końca, jej koszmarne konsekwencje nadal odciskają na mieszkańcach swoje piętno.

„Długotrwały konflikt w Iraku spowodował, że aż 6,7 miliona osób potrzebuje pomocy humanitarnej. Mimo oficjalnego zakończenia wojny, nadal ponad 2 miliony ludzi nie może wrócić do swoich domów. W większości wypadków nie mają do czego wracać. Ich domy zostały zniszczone lub w okolicy wciąż jest niebezpiecznie.

Głównym problemem jest brak możliwości zaspokojenia najbardziej podstawowych potrzeb, takich jak dostęp do wody, żywności, schronienia i niezbędnych produktów higienicznych. Ludzie, przemieszczając się w poszukiwaniu bezpieczniejszej przestrzeni, zabierają ze sobą tylko najbardziej potrzebne rzeczy, mają trudności ze znalezieniem czystej wody, czy stałym zaopatrzeniem w żywność.” – czytamy na stronie PAH, czyli Polskiej Akcji Humanitarnej.

Absolutnie popieramy wykorzystywanie animowanych postaci do tak istotnych celów. Dajcie znać, co myślicie o tych pracach!

Możecie też wspomóc PAH w Iraku. Więcej informacji przeczytacie na jej stronie internetowej.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

I kilka wcześniejszych prac Mokhallada:

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial