Newsy

Znamy laureatów Annecy 2020. Nagrodzone Francja, Dania, Rosja i Polska!

Rozdano statuetki na międzynarodowym festiwalu animacji – tegorocznym Annecy we Francji. Wśród wyróżnionych znalazł się Mariusz Wilczyński i jego Zabij to i wyjedź z tego miasta.

Animated Brain gratuluje!

Poniżej pełna lista zwycięzców:

Przypominamy, że tegoroczna edycja festiwalu odbywa się online!

Najlepszy film
Calamity, a Childhood of Martha Jane Cannary
Rémi Chayé
(Francja, Dania; Maybe Movies, Norlum)

Calamity

Nagroda Jury
The Nose or the Conspiracy of Mavericks
Audrey Khrzhanovsky
(Rosja, School-Studio Shar)

The Nose or the Conspiracy of Mavericks

Wyróżnienie Jury
Kill It and Leave This Town
Mariusz Wilczyński
(Polska; Bombonierka, Extreme Options, Iam-Adam Mickiewicz Institute, EC1 Łódź City of Culture, Letko, DI Factory, Gigant Films, Polish Film Institute)

Nagroda Contrechamp
My Favorite War
Ilze Burkovska Jocobsen
(Łotwa/Norwegia: Bivrost film & TV, Ego Media)

Contrechamp Wyróżnienie Jury
The Shaman Sorceress
Jae-huunAhn
(Południowa Korea, Meditation with a Pencil)

KRÓTKIE METRAŻE

Najlepszy short
The Physics of Sorrow
Theodore Ushev
Kanada, National Film Board of Canada

Nagroda Jury
Homeless Home
Alberto Vazques
Francja, Hiszpania; Autour de Minuit, UnikoEstudioCreativo

Nagoroda Jean-Luc Xiberras za pierwszy film
The Town
Yifan Bao
Chiny, ARC Anime Studio

Wyróżnienie Jury
Freeze Frame
Soetkin Verstegen
Belgia, Akademie Schloss Solitude

Wyróżnienie Jury
Genius Loci
Adrien Merigeau
(Francja, Kazak Productions, Folimage)

Genius Loci

Nagroda Off-Limits
Serial Parallels
Max Hattler
(Niemcy, Hong Kong: Relentless Melt)

PRODUKCJE TELEWIZYJNE

Najlepsza produkcja TV
Shooom’s Odyssey
Julien Bisaro
(Belgia, Francja; Picolo Pictures)

Nagroda Jury
Undone
HiskoHulsing
(USA; Amazon Prime Video, Torante Productions, Submarine)

Undone

Nagroda Jury (TV SPECIAL)
The Tiger Who Came to Tea
Robin Shaw

FILMY ZAMÓWIONE

Nagroda główna dla zamówionego filmu
Lucky Chops “Traveler”
Daniel Almagor, Raman Djafari
Niemcy, Studio Vogel

Nagroda Jury
Greenpeace “Turtle Journey”
Gavin Strange
(Wielka Brytania, Aardman Animations)

FILMY ABSOLWENTÓW

Najlepszy film
Naked
Kirill Khachaturov
(Rosja, Moscow School of New Cinema)

Nagroda Jury
Pile
Toby Auberg
(Wielka Brytania, Royal College of Art)

Wyróżnienie Jury
Sura
Hae-Ji Jeong
(Południowa Korea, Korean National University of Arts, Knuadis K’Arts)

VR

Najlepszy VR
Minimum Mass
Raqi Syed, Areito Echevarria
(Francja, Nowa Zelandia Like Amber, Floreal Films)

Specjalne wyróżnienie Jury
Battlescar – Punk Was Invented by Girls
Martin Allais, Nicolas Casavecchia
(USA, Francja; Atlas, Albyon, 1st Ave. Machine, Ryot, Arte France)

Transmisję z rozdania nagród możecie obejrzeć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial