Wiedza tajemna

35 aktorów i aktorek, którzy wyglądają jak postaci, którym użyczyli swoich głosów

Trwająca do dziś moda na dubbingujących celebrytów zaczęła się tak naprawdę wraz z powstałym w 1992 roku Aladynem zaliczającym się do Renesansu Disneya. Niebieski Dżin nie dość, że mówił głosem Robbina Williamsa, to twórcy wpletli w jego postać ruchy i żarty słynnego aktora i komika.

Niegdyś nie skupiano się na tym, aby postaci wyglądały tak, jak aktorzy udzielający im swoich głosów. Oczywiście, to się zdarzało, ponieważ aktorzy dubbingujący często grali sceny zanim te zostały zanimowane, zatem animatorzy często pożyczali ich wygląd, bądź jego cechy, do tworzonych postaci, jednak nie było to powodowane chęcią zwiększenia zysków ze sprzedaży biletów, jak ma to miejsce w dzisiejszych czasach.

Abstrahując od tego, z jakich powodów wygląd bohaterów był inspirowany żywymi ludźmi, przyjrzyjmy się 35 postaciom wyglądającym jak aktorzy i aktorki, którzy użyczyli im swoich głosów!

#35 Angelina Jolie jako Lola, Rybki z ferajny

W podwodnej przygodzie od DreamWorks wystąpili Will Smith, Jack Black, Rene Zellweger, Robert De Niro, Martin Scorsese i Angelina Jolie. Wszystkie rybie postaci nawiązują w pewien sposób do wyglądu aktorów podkładającym im głos, jednak (prawie) żadne stworzenie nie jest tak podobne do swojej aktorki głosowej, jak Lola do Angeliny Jolie.

Angelina Jolie, Lola (DreamWorks)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial