Wiedza tajemna

35 aktorów i aktorek, którzy wyglądają jak postaci, którym użyczyli swoich głosów

#21 Bobby Driscoll jako Piotruś Pan, Piotruś Pan

Animatorzy Disneya nie tylko inspirowali się wyglądem młodego aktora, ale dzięki nagraniom występów live-action jego i jego planowych kolegów, mogli nadać postaciom realistyczne ruchy.

„Zostałem wyrzucony jak śmieci, kiedy nie byłem już słodkim małym dzieciakiem.” – Bobby Driscoll

Niestety, Driscoll uzależnił się od narkotyków, kiedy jego kariera zakończyła się wraz z tym, jak zaczął rosnąć. W 1968 roku dwóch chłopców bawiących się w opuszczonej kamienicy na Manhattanie znalazło jego ciało. Driscoll leżał na łóżku polowym, dookoła którego leżały dwie butelki po piwie i broszury religijne. Autopsja wykazała, że zmarł w skutek niewydolności serca spowodowanej zaawansowaną miażdżycą tętnic spowodowaną zażywaniem narkotyków. Nie znaleziono przy nim dokumentów, a zdjęcia pokazywane w okolicy nie doprowadziły do identyfikacji zmarłego. Nieodebrane ciało zostało pochowane w nieoznakowanej mogile dla ubogich na nowojorskiej Hart Island. Miał 31 lat.

Pod koniec 1969 roku matka Driscolla zwróciła się do studia Disneya z prośbą o pomoc w nawiązaniu kontaktu, w nadziei na pojednanie się Bobby’ego z ojcem, który był bliski śmierci. Poszukiwania poskutkowały dopasowaniem odcisków palców w Departamencie Policji w Nowym Jorku, który zlokalizował miejsce pochówku. Chociaż imię aktora widnieje na płycie nagrobnej jego ojca, szczątki wciąż znajdują się na Hart Island.

Bobby Driscoll, Piotruś Pan (Disney)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial