FAN(ART)

35 cudownych obrazów z bohaterami Disneya. Zdobią puzzle i kalendarze!

Bo wszyscy kochamy sztukę! A w połączeniu z Disneyem – tym bardziej!

Tym razem przyjrzymy się pięknym obrazom, które wielu z Was chętnie powiesiłoby na swojej ścianie. Przedstawiają nie tylko bohaterów bajkowych światów, ale i przepięknie krajobrazy. Cuda!

Jeśli lubicie takie klimaty, koniecznie zobaczcie nasze wpisy o realistycznych portretach z bohaterkami Disneya, ich przedstawienia na olejnych obrazach i renesansowych płótnach.

Amerykanin Thomas Kinkade był profesjonalnym malarzem i stworzył wiele naprawdę niesamowitych dzieł sztuki. Często decydował się rysować księżniczki, parki rozrywki i krajobrazy z filmów Disneya. Thomas współpracował nawet z firmą, której znakiem rozpoznawczym jest Myszka Miki, jego prace są zatem znane fanom Disneya. Sztuka Kinkade’a została przerobiona na kalendarze, plakaty, a nawet puzzle. Firma Thomas Kinkade Studio kontynuuje artystyczną pracę w stylu artysty. Kinkade zmarł bowiem w 2012 roku.

#1 Kopciuszek tańczący w świetle gwiazd

Ta romantyczna scena rozgrywa się w cieniach płaczących wierzb w altanie ogrodowej pod rozgwieżdżonym niebem. Piękno Kopciuszka sprawia, że ​​jej najbliżsi przyjaciele, Kajtek i Jace, patrzą na nią ze zdumieniem, a nawet kot Lucyfer jest oszołomiony.

Na schodach mieni się pozostawiony szklany pantofelek, a po lewej stronie urzęduje uradowana Wróżka Chrzestna. Na moście widzimy karocę.

#2 Mała syrenka ulega zauroczeniu

Dwa światy łączą się. Promienie słońca odbijają się od tafli wody. Artysta w typowym dla siebie stylu bawi się światłem. Po lewej stronie łódki Florek z niepokojem wypatruje, czy Eryk w końcu pocałuje Ariel. W lewej dolnej części obrazu widzimy Urszulę, która marzy o tym, aby przerwać sielankę. Na środku: Tryton wypłynął z Atlantyki, żeby ratować córkę. Najbardziej widoczny jest jednak skonsternowany Sebastian.

#3 Piękna i Bestia tańczą w świetle księżyca

Trzeci film Renesansu Disneya Piękna i bestia (1991). Bella i Bestia uchwyceni w romantycznym tańcu. Scena rozgrywa się w późnym okresie XIX wieku we Francji. Można wywnioskować to z ogrodowej werandy zamku Bestii. Światło księżyca i majestatyczny żyrandol przepięknie oświetlają suknie Belli. Uroczy Podnóżek giba się w rytm muzyki. Widzimy także Panią Imbryk i uśmiechniętą Szafę. Z prawej strony nadciąga Gaston.

#4 Zimowe zauroczenie Pięknej i Bestii

Bella i Bestia uświadamiają sobie, że ich przyjaźń przeradza się w coś więcej. Pani Imbryk, Bryczek, Miotełka, Podnóżek, Szafa, Płomyk i Trybik celebrują narodziny nowego uczucia. Znajdziecie ich wszystkich?

#5 Aryskotraci

Cicha dzielnica Paryż, a w tle wieża Eiffla. Starcem po lewej jest Georges, adwokat Madame Bonfamille. Gdy Madame ujawnia mu swoją wolę, jej kamerdyner Edgar słyszy, że przekazuje ona fortunę swoim kotom, jednak po ich śmierci majątek przechodzi na niego. Będzie knuł spisek, by pozbyć się wszystkich czterech futrzaków Madame i szybko się wzbogacić.

Na obrazie widzimy myśliwskie psy, plotkarskie gęsi, małą myszkę (Roquefort) i koty uliczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial