Newsy

„Uciekające kurczaki 2”. Znamy szczegóły sequela!

20 lat po premierze Aardman Animation Studios potwierdziło, że powstanie sequel Uciekających kurczaków. Tym razem produkcję wspierać będzie platforma streamingowa Netflix, która zajmie się dystrybucją na całym świecie z wyłączeniem Chin.

Ogłoszenie drugiej części przygód Ginger i Rockiego nastąpiło w panelu Making Of na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Pogłoski o sequelu krążyły już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz ujawniono, czego będzie dotyczyć fabuła.

Dwie dekady po premierze Uciekające kurczaki pozostaje najbardziej dochodowym filmem animowanym poklatkowo wszechczasów. Nominową do Oscara animację wyreżyserowali legendarni i wielokrotnie nagradzani innowatorzy stop-motion studia Aardman – Peter Lord (Piraci!, 2012) i Nick Park (Wallace i Gromit: Klątwa królika, 2005). W „dwójce” stery przejmie Sam Fell, reżyser nominowanego do Oscara ParaNorman (2012) i Wpuszczonego w kanał (2006).

Netfliksowa kontynuacja Uciekających kurczaków skupi się na Ginger, która aktualnie mieszka w bezludnym, kurczakowym raju. Tam dzielna kura, wraz ze swoim partnerem Rockym, wysiaduje i sprowadza na świat córeczkę, Molly. Dziewczyna szybko rośnie i zaczyna mieć dosyć ograniczonego świata. Jednocześnie pojawiają się pogłoski o nowym i strasznym zagrożeniu dla wyspy, które zmusza Ginger do zmobilizowania swoich żołnierzy i rzucenia na szalę ciężko zdobytej wolności dla dobra wszystkich kurczaków.

Jak obiecuje reżyser, sequel Kurczaków będzie niemalże hołdem dla Mission Impossible – nie zabraknie gadżetów, napadów i niesamowitego włamania.

Zdjęcia planowane są na przyszły rok, a Peter Lord, Carla Shelley i Karey Kirkpatrick powrócą jako producenci wykonawczy. Steve Pegram zajmie się produkcją, a Nick Park będzie konsultantem. Scenariusz piszą Kirkpatrick, O’Farrell i Rachel Tunnard.

Co jeszcze szykuje Aardman?

„Kręcimy film o tytule Robin Robin„, powiedział Lord, opisując go jako półgodzinną świąteczną animację poklatkową. Reżyserią zajmą się dwaj nowi pracownicy studia, co według Lorda jest świetne, ponieważ wraz z nowym talentem pojawia się nowy styl, a świąteczny film będzie wyglądał zupełnie inaczej niż to, co Aardman tworzyło do tej pory.

Aardman pracuje również nad The Big Fix Up, nową historią Wallace & Gromit opracowywaną wspólnie z Fictioneers (grupą brytyjskich firm kreatywnych). Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii immersyjnych klasyczne postacie zostaną przeniesione do rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality).

Koniecznie przeczytajcie nasz wpis: Uciekające kurczaki. 15 ciekawych rzeczy, o których nie mieliście pojęcia oraz Wallace i Gromit: Klątwa królika. 15 mocno plastelinowych faktów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial