Newsy

55 prac zaprezentowanych na Cannes XR Virtual. Wiele animacji powalczy o nagrody

Od 24 do 26 czerwca podczas Marketu Filmowego w Cannes (Marché du Film) odbywa się Cannes XR Virtual, którego program poświęcony jest wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (ang. augmented reality). Trzydniowe wydarzenie kierowane jest do graczy branż kreatywnych, którzy koszystają ze wspomnianych wyżej technologii.

Ta wyjątkowa edycja odbywa się w ramach wirtualnego Marketu Filmowego Online (22–26 czerwca).

Z tej okazji Marché du Film – Festival de Cannes połączył siły z kluczowymi graczami z branży immersyjnej:

  • The MOR (Museum of Other Realities) udostępni całą swoją wirtualną galerię sztuki.
  • Tribeca Film Festival zaprezentuje selekcję prac interaktywnych, w tym sześć światowych, międzynarodowych, europejskich lub internetowych premier.
  • VeeR VR i Positron zaprezentują wybór filmów XR i 360° z dwiema nagrodami dla zwycięzcy.
  • Kaleidoscope wraz z Cannes XR będą promować prace w fazie rozwoju.

Celem Cannes XR Virtual jest umożliwienie artystom i producentom z branży XR dalszego rozwijania swoich projektów i możliwość prezentacji prac pomimo pandemii. W sumie zostanie zaprezentowanych ponad 55 prac XR.

„W tym bardzo szczególnym czasie Marché du Film jest bardziej niż zdeterminowany, aby podkreślić branżę XR i wspierać powiązania między artystami i potencjalnymi inwestorami, aby wspierać twórczość w całym jej bogactwie i różnorodności. Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z tymi wiodącymi partnerami w sektorze XR ”- powiedział Jérôme Paillard, dyrektor wykonawczy Marché du Film.

Prace w MOR

W MOR znajdzie się 55 prac wybranych przez Tribeca Film Festival, VeeR VR i Positron. Jury przyzna dwie nagrody 26 czerwca o godzinie 21:00. (czas francuski): VeeR Future Award i Positron Visionary Award.

Mary and the Monster

Tribeca Virtual Arcade Sponsorowana przez AT&T

Tribeca Virtual Arcade @ Cannes XR to innowacyjna wirtualna wystawa w ramach Marché du Film. W line-upie znajduje się 12 projektów VR i MR (w tym pięć światowych, międzynarodowych lub europejskich premier) stworzonych przez nowych i uznanych artystów, którzy do opowiadania historii wykorzystujących unikalną technologię i perspektywę. Tribeca będzie również gospodarzem dwóch kreatywnych paneli dyskusyjnych i wirtualnej imprezy tanecznej.

Wśród animowanych prac w Tribeca Virtual Arcade są Mary and the Monster (USA), A Linha (Brazylia), The Book of Distance (Kanada) i Gravity VR (Brazylia / Peru). Pełny program znajduje się tutaj.


Kaiju Confidential

VeeR Future Award

Veer 360 Cinema zgromadzi 14 finalistów z ośmiu krajów (w jedną światową premierę) wybranych ze względu na ich zdolność do korzystania z wirtualnej rzeczywistości jako medium, oferując widzom doświadczenie oddziałujące na nich na płaszczyźnie fizycznej i emocjonalnej. Gatunki obejmują produkcje live-action i dokumentalne, jak i animacje i sztukę cyfrową.

Z Oficjalnej Selekcji zostanie wybrany jeden projekt, który otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1,000 dolarów i pakietem dystybucyjnym premium (Premium Distribution Package) o wartości 10,000 dolarów, który obejmuje m.in. globalne kampanie marketingowe i dystrybucję online.

Wśród animowanych projektów znajduje się warty uwagi Upstander autorstwa Vana Phana, który porusza temat bullyingu (zastraszania, znęcania się), Doctor Who: The Runaway, Battlescar Ep. 1 z głosem aktorki Rosario Dawson (głos Wonder Woman, 2015-2020, 25. godzina, 2002, Siedem dusz, 2008, Sin City, 2005, 2014) oraz nominowana do nagrody Annie komedia z potworami Kaiju Confidential. Pełny program dostępny jest tutaj.


Lutaw

Positron Visionary Award

Wystawa Positron zgromadzi sześć projektów XR reprezentujących różnorodne spektrum doskonałości w opowiadaniu historii: od futurystycznego science fiction, przez dziwaczne narracje, po filmy dokumentalne przenoszące nas w niebezpieczne miejsca, do których niewielu się zapuszczało, aż po opowieści o poświęceniu i miłości. Animacja, live-action, filmy 360 i interaktywne doświadczenia – każdy z projektów reprezentuje jedne z najlepszych treści filmowych w VR.

Główną nagrodą jest fotel Positron Voyager, który dostarczony zostanie do studia zwycięskiego twórcy wraz z umową dystrybucyjną (wartość 60,000 dolarów).

Selekcja obejmuje projekt fundacji Yellow Boat of Hope Lutaw (USA/Filipiny) oraz thriller si-fi The Great C oparty na opowiadaniu Philipa K. Dicka (Kanada/USA). Więcej znajdziecie tutaj.

The Great C

Convict Story

Cannes XR Development Showcase

Cannes XR Development Showcase we współpracy z Kaleidoscope zaprezentuje jedne z najbardziej ekscytujących międzynarodowych projektów będących w fazie rozwoju i poszukujących wsparcia producenckiego i dystybucyjnego.

Wybór obejmuje 23 projekty z 14 krajów reprezentujących różne formaty (m.in. 6DoF, wideo 360, rzeczywistość rozszerzona) i różne gatunki (Dokument, Gra, Animacja, Instalacja artystyczna), jednak siłą ich wszystkich jest storytelling.

Historie wybrane do tegorocznej edycji koncentrują się wokół głównych problemów globalnych: kryzysu klimatycznego, relacji człowieka z naturą, postępu technologicznego i problemów społecznych, które wymagają natychmiastowej uwagi.

W selekcji znajdują się nowatorskie projekty, takie jak Convict Story (Studio ANRK), Find Willy (Giiöii) i Remembrance (StudioBento), jak i odkrywające przed widzami piękne światy Ahoy! (Åker Workshop) i Le Bal de Paris Blanci Li. Wszystkie 23 projekty można zobaczyć tutaj.

Wśród decydentów, którzy potwierdzili swój udział, weźmie udział wielu wiodących graczy technologicznych, takich jak: Google, Facebook, Microsoft, Intel, HP, HTC, Ryot / Verizon Media, Huawei, Epic games, Unity.

Ahoy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial