Newsy

Białe aktorki „Big Mouth” i „Central Park” odchodzą z seriali przez Black Lives Matter

Zmiany w obsadach seriali animowanych Big Mouth i Central Park.

Central Park to nowy serial animowany dla dorosłych produkowany przez Apple TV+. W obsadzie zasiadła między innymi białoskóra Kristen Bell, która podkładała głos pod postać czarnoskórą. Angaż aktorki krytykowany był już wcześniej, jednak z uwagi na Black Lives Matter podjęto decyzję o zmianie w obsadzie. Bell opublikowała na swoim profilu na Twitterze oświadczenie wyjawiające, że zrezygnowała z roli.

Bell tłumaczy, że granie postaci Molly pokazuje jej „brak świadomości wszechobecnego przywileju”, a obsadzenie jej, białoskórej aktorki, w roli postaci o mieszanej rasie, „umniejsza doświadczenie czarnoskórych i mieszanych Amerykanów.”

Taką samą decyzję podjęła Jenny Slate, która wcieliła się w czarnoskórą Missy w serialu Big Mouth. W oświadczeniu aktorka tłumaczy, że podjęła się tej roli, ponieważ matka bohaterki jest białoskórą Żydówką, tak jak ona. Slate doszła jednak do wniosku, że czarnoskóre postaci powinny być grane przez czarnoskórych aktorów, a jej angaż był przykładem przywilejów białych osób i był niesprawiedliwy.

W osobnym oświadczeniu twórcy serialu potwierdzili, że do roli Missy w kolejnych sezonach Big Mouth planują wybrać czarnoskórą aktorkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial