Wiedza tajemna

„Kung Fu Panda 3”. 25 faktów o totalnie pandzim filmie. Co wspólnego ma z Hannibalem?

Kung Fu Panda 3 to powstała w 2016 roku kontynuacja Kung Fu Pandy (2008) i Kung Fu Pandy 2 (2011) od studia DreamWorks Animation w reżyserii Jennifer Yuh Nelson.

Jak to rzecze oficjalny opis filmu „Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!”.

Podobnie jak we wcześniejszych filmach z serii, w „trójce” występuje cała plejada gwiazd: Jack Black (Po), Bryan Cranston (Li), Dustin Hoffman (Shifu), Angelina Jolie (Tygrysica), Jackie Chan (Małpa), Seth Rogen (Modliszka), Lucy Liu (Żmija), Kate Hudson (Mei Mei), J.K. Simmons (Kai).


25 faktów o Kung Fu Panda 3:

W pierwszych trzech filmach każdy złoczyńca reprezentuje inne wyzwanie: Tai Lung siłę, Lord Shen mentalność, a Kai duchowość.

Tai Lung pojawia się we wszystkich trzech filmach – w pierwszym jest głównym antagonistą, w drugim jest krótko wspomniany i pojawia się w retrospekcji, a w tym filmie Po ma zabawkę go przedstawiającą, a Kai ma kamień Chi o jego kształcie.

Kai, główny czarny charakter, bardzo przypomina głównego wroga we śnie Po, na początku pierwszej Kung Fu Pandy. Niektóre postacie ze snu również przypominają poszczególnych więźniów Kai.

DreamWorks

Początkowo Kai miał nazywać się Tian Sha, co oznacza „okrutny (duch) z nieba”, a osobne słowa oznaczają odpowiednio „niebo” i „zły duch”. W chińskim dubbingu imię postaci to właśnie Tian Sha.

Zielone oczy Kai odpowiadają chińskim legendom o zielonych oczach, które są synonimem zła.

Początkowo głosu Kai miał użyczyć Mads Mikkelsen (tytułowy Hannibal, 2013, Casino Royale, 2006, Polowanie, 2012, Jabłka Adama, 2005). Aktor zrezygnował z roli, ponieważ jego postać została przepisana. Zastąpił go J.K. Simmons (Whiplash, 2014).

To pierwszy film animowany z 2016 roku z udziałem J.K. Simmonsa. Drugim jest Zwierzogród (2016), który również jest filmem o antropomorficznych zwierzętach.

Kai jest pierwszym złoczyńcą z serii Kung Fu Panda, który nie ma angielskiego akcentu.

Pierwotnie Kai miał wyglądać troszkę inaczej. Miał mieć cztery ramiona, które przypominałyby postać opracowaną dla pierwszego filmu, znaną jako „Four-Armed Yak Demon God on Fire”, który miał być członkiem gangu Tai Lunga.

DreamWorks

Na łańcuchu Kai znajduje się kilka amuletów zmarłych Mistrzów, których nie użył. Wśród nich możemy zobaczyć chi Mistrzów: Słonia, Hipopotama, Latającego Nosorożca z Kung Fu Panda 2, Jaszczurki, Komodo, Żaby, Kraba oraz Tai Lunga, co wskazuje na to, że tygrys trafił do Królestwa Duchów, kiedy Po użył na nim chwytu Palec Wuxi w pierwszym filmie.

DreamWorks

Jedna z usuniętych scen miała pokazywać, jak Po przynosi Panu Pingowi swoje brudne ubrania do prania, zdejmuje spodnie i przypadkowo wystawia zadek do Potężnej Piątki.

To pierwszy film z serii, w którym Tygrysica ma inne ubranie. W pierwszym i drugim nosiła czerwone qipao ze złotym wzorem winorośli i czarne spodnie. W „trójce” nosi żółtą tunikę z długimi rękawami z czerwonymi wzorami winorośli i czarnymi spodniami.

DreamWorks

Jedyny jak dotąd film z serii Kung Fu Panda skomponowany wyłącznie przez Hansa Zimmera. Kompozytor współpracował z Johnem Powellem przy tworzeniu muzyki do pierwszych dwóch filmów.

Zombie zostali animowani z pominięciem niektórych klatek podczas ich ruchów, aby kontrastować z żywymi Mistrzami, którzy poruszają się bardziej płynnie.

Pierwotnie Rebel Wilson była wybrana do roli Mei Mei, ale musiała zrezygnować ze względu na inne zobowiązania i została zastąpiona przez Kate Hudson. Co ciekawe, Kate miała taki ubaw ze swoich kwestii, że bardzo często pod ich koniec wybuchała śmiechem. Twórcy poradzili sobie z jej śmieszkami – albo je zostawali, albo przykrywali gwarami.

Kate Hudson, Mei Mei (DreamWorks)

Usunięta scena przedstawiała Mistrza Shifu przemawiającego do posągu Mistrza Oogwaya. Panda mała miała wyrażać swoje obawy dotyczące tego, że świat zostanie pochłonięty przez ciemność… i że może potrzebować hobby lub dziewczyny.

Projekt Mistrza Jeżozwierza powstał na podstawie koncepcji jeżozwierza używającego swoich kolców do akupunktury. Projekt był początkowo przeznaczony do pierwszego filmu z serii.

Aby poczuć, jak naprawdę żyją pandy, twórcy filmu udali się bezpośrednio do największego chińskiego ośrodka pandowego w Chengdu. Tam twórcy filmu zauważyli, że zwierzaki turlają się, aby się przemieszczać, i włączyli to do filmu. Leniuszki!

David Cross (Żuraw) i J.K. Simmons (Kai) pojawili się razem w innym filmie DreamWorks Animation, Megamocny (2010).

Jack Black pobierał lekcje kung fu, aby podczas nagrań wykonywać odpowiednie ruchy, dzięki którym jego kwestie brzmiały bardziej realistycznie.

DreamWorks

Kiedy Po i jego ojciec udają się do sekretnej wioski pand, mijają dwa duże kamienie znajdujące się na kamiennym terenie, które są pochylone w prawo. Shrek i Osioł mijają te same kamienie w drodze do zamku Fiony w Shreku (2001).

Czterech Mistrzów Zombie pojawiło się w pokoju Po: Mistrz Jeżozwierz był szary z pomarańczowymi szatami, Mistrzowie Borsuki byli czarni z żółtymi szatami, a Mistrz Goryl przypominał gorylich wojowników Lorda Shena z Kung Fu Pandy 2 (2011).

Gdy Po objaśnia swój plan słychać czworo dzieci Angeliny Jolie: Shiloh, Paxa, Knoxa i Zaharę Jolie-Pitt.

Jak dotąd jedyny film Kung Fu Panda, który nie był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film animowany. „Jedynka” przegrała z WALL-E (2008), a „dwójka” z Rango (2011).

Spoiler: W sekwencji otwierającej, gdy Smoczy Wojownik i Potężna Piątka biegną przez dolinę, Po skacze w niebo i kopie przez chmurę w kształcie nosorożca. Wyglądało to tak, jakby Po obciął głowę nosorożcowi, co jest zapowiedzią tego, że Smoczy Wojownik pokona Kai.

To nie koniec pandzich przygód! CEO DreamWorks Animation, Jeffrey Katzenberg, powiedział, że jest możliwe, że zobaczymy jeszcze trzy kolejne filmy z Po!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: