Newsy

Visual Effects Society wyróżnia nowych członków honorowych. Prawdziwi wyjadacze

Visuals Effects Society wybrało członków honorowych i wyróżniło weteranów i założycieli tej organizacji.

Founder Award – Ray Skalice

Przez 40 lat Skalice pracował jako kierownik wyższego szczebla w takich firmach jak Lucasfilm, Industrial Light & Magic, Disney i Pacific Title Digital. Obecnie piastuje stanowisko dyrektora/producenta wykonawczego w Pixel Magic. Na swoim koncie ma około 80 filmów. To prawdziwy wyjadacz. To jeden z założycieli Visual Effects Society.

Członek honorowy – Debbie Denise

Denise poczuła, że chce działać w branży efektów specjalnych po obejrzeniu Kto wrobił królika Rogera? (1998), gdzie animacja przeplata się z filmem live-action. Dołączył wówczas do ekipy Industrial Light & Magic, gdzie jej drogi splotły się m.in. z Robertem Zemeckisem, Steve Starkleyem i Kenem Ralstonem. Razem pracowali nad efektami do filmów Ze śmiercią jej do twarzy (1992) oraz Forrest Gump (1994). Później Denise związała swoją karierę z Sony Pictures Imageworks. Tam pracowała m.in. nad hitowym Cast Away: Poza światem (2000).

Cast Away

Członek honorowy – Thomas Haegele

Po pracy jako niezależny artysta i dyrektor kreatywny profesor Haegele założył Polygon, jeden z pierwszych niemieckich domów produkcyjnych zajmujących się profesjonalną animacją komputerową.

Członek honorowy – Richard Hollander

Obecnie pracuje nad Avatarem 2 i Avatarem 3 Jameda Camerona. Jako prezes wydziału filmowego i starszy inspektor efektów wizualnych w Rhythm & Hues Studios – przewodniczył produkcji efektów wizualnych dla filmów: Lew, czarownica i szafa, Superman: Powrót Garfield, 300: Początek Imperium, Kot i Kroniki Riddicka.

Członek honorowy – Eugene “Gene” P. Rizzardi, Jr.

Uznany specjalista od efektów specjalnych. Założyciel studia Modelwerkes and Special Effects. Swoją przygodę z efektami filmowymi zaczynał w latach 70. Pracował wówczas przy takich tytułach jak Scared to Death (1981), Megaforce (1982) V: The Final Battle (1984) czy Hugga Bunch (1985). Ten ostatni tytuł został nagrodzony Emmy za najlepsze efekty specjalne.

Hugga Bunch

Póżniej pracował przy takich hitach jak Apollo 13 (1995), Titanic (1997) czy American Beauty (1999).

Wszystkim docenionym – gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial