Newsy

Szkoła Filmowa w Łodzi najlepszą szkołą animacji 2020 wg Animafest!

Światowy Festiwal Filmów Animowanych – Komisja Selekcyjna Konkursu Filmów Studenckich Animafest Zagreb 2020 postanowiła przyznać Nagrodę Najlepszej Szkoły Animacji Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej (Szkoła Filmowa w Łodzi).

Po uwzględnieniu wszystkich zgłoszonych filmów studenckich komisja selekcyjna – Daniel Šuljić, Katrin Novaković i Milivoj Popović – stwierdziła:

„Wybór nigdy nie jest łatwym zadaniem, ponieważ trudno jest ocenić dzieło sztuki, ocenić ekspresje, emocje i wysiłek włożony w każdy przesłany tytuł. Jednakże niektóre prace i niektóre szkoły naprawdę się wyróżniały. Tym razem, pod względem jakości, nieustraszonych skoków przez media i techniki, a także doboru tematów, byliśmy szczególnie zachwyceni jedną instytucją – PWSFTviT w Łodzi. Trzy tytuły wyprodukowane przez tę szkołę znalazły swoje miejsce w oficjalnym konkursie.

Wszystkie trzy wybrane filmy przekraczają granice swoich mediów i wszystkie trzy wywarły duże wrażenie na komisji selekcyjnej. Tym samym duchem nasycone są pozostałe filmy wyprodukowane przez tę szkołę, a nie zostały wybrane do oficjalnego konkursu festiwalowego. Wszystko to świadczy o tym, że PWSFTviT w Łodzi oraz jej program nauczania i twórczość zachęcają do eksperymentów i wolności wypowiedzi, zachowując jednocześnie jakość produkcji i umiejętności animacyjne. Dlatego wybraliśmy tę konkretną szkołę jako zwycięzcę 30. nagrody Animafest Zagreb Best School School. ”

Szkoła Filmowa w Łodzi powstała w 1948 roku i jest jedną z najstarszych szkół filmowych na świecie. W ramach specjalnego programu Animafest Zagreb 2020 odbędzie się prezentacja szkoły oraz retrospekcja najlepszych prac jej studentów. Do tegorocznego konkursu filmów studenckich wybrano trzy filmy z PWSFTviT: Marbles (Natalia Spychała), Portret kobiecy (Natalia Durszewicz) i Duszyczka (Barbara Rupik).

Duszyczka

Portret kobiecy

Marbles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial