Newsy

„DeadEndia”. Dziwaczny, upiorny, zabawny świat zmierza na Netflix

Netflix i nominowane do nagrody BAFTA studio deweloperskie/produkcyjne Blink Industries ogłosili, że powstanie nowy serial animowany 2D DeadEndia, który zostanie oparty o twórczość Hamisha Steele. Światowa premiera serii zaplanowana jest na 2021 rok.

Oparta o powieści graficzne Hamisha Steele i jego krótkometrażową animację Dead End, DeadEndia przedstawi przygody Barneya, Normy i magicznego gadającego psa o imieniu Pugsley (ang. pug – mops). Bohaterowie podejmują się pracy wakacyjnej w parku rozrywki, co nie jest takie proste, jak się wydaje. Ich obiektem pracy jest nawiedzony dom, który nie tylko muszą ogarniać, ale i walczyć z absolutnie prawdziwymi, nadprzyrodzonymi siłami, które go zamieszkują. Wraz ze swoim przewodnikiem po podziemnym świecie, cynicznym tysiącletnim demonem o imieniu Courtney, zmierzą się z wielkimi maskotkami zombie, demonicznymi gospodarzami teleturniejów, okropnymi wiedźmami i najstraszliwszymi stworami ze wszystkich: ich pierwszymi miłościami.

Powieści graficzne DeadEndia były chwalone za uchwycenie bólów wczesnej dorosłości oraz stworzenie postaci o szerokiej gamie tożsamości i doświadczeń, m.in. Barneya, który jest transpłciowym nastolatkiem, i neuroróżnorodną (ang. neurodiverse) Normę.

Netflix

„DeadEndia to przerażające demony, mściwe duchy i tajemnicza magia. To również dojrzewanie w świecie, który nie został stworzony dla ciebie. To dramat o rodzinie, tożsamości i popełnianiu błędów. I oczywiście jest to też komedia, od której będziecie śmiać się w głos!” powiedział Steele, którego umiejętności artystyczne przyczyniły się do powstania komiksów powiązanych z animacją, takich jak Pora na przygodę (Adventure Time), Bravest Warriors, Steven Universe i Zwyczajny serial (Regular Show).

„Zawsze marzyłem o stworzeniu serialu, którego potrzebowałem jako samotny dzieciak, gej z obsesją na punkcie horrorów, a dzięki Netflixowi i naszemu niesamowicie utalentowanemu, różnorodnemu i reprezentatywnemu zespołowi pisarzy i ekipie, spełniliśmy moje marzenia i dotarliśmy do najdzikszego fantastycznego terytorium!”

Nie możemy się doczekać! Na koniec wspomniany wyżej short Hamisha Steele:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial