Newsy

„Kraina lodu 2”. Twórcy potwierdzili, czyj głos słyszy Elsa. Nie ma już wątpliwości!

W końcu mamy pewność.

W Krainie lodu 2 Elsa (Idina Menzel) słyszy tajemniczy głos wzywający ją przez cały film. Widzowie spekulowali, kto może przemawiać do dziewczyny, lecz w końcu możemy położyć kres domysłom. Disney potwierdził, że głos należy do matki Elsy, Iduny (Evan Rachel Wood).

Akcja sequela Krainy lodu (2013) dzieje się trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części. Elsa zaczyna śledzić głos, który jest niczym nawoływanie syreny. Dziewczyna wyrusza w niezwykłą podróż, przemierzając ziemię i budząc przy tym duchy żywiołów. Gdy Królowa Arendelle w końcu trafia do mistycznej rzeki Ahtohallan dowiaduje się, że sama jest piątym żywiołem.

W dokumencie o kulisach produkcji Into The Unknown: The Making of Frozen II (Disney+) współreżyserka, Jennifer Lee, potwierdziła, że głos należy do matki Elsy. „Wszyscy zdecydowanie się zgodziliśmy, że odpowiemy, że głos należy do matki”.

Jak wyszczególniono w dokumencie, głos wzywający Elsę był jednym z największych problemów przy tworzeniu filmu. Jeszcze niecały rok przed premierę trwała zagorzała debata wśród twórców, do kogo głos należy. Jak Lee zauważyła, wszyscy mieli „różne opinie” na ten temat, a projektant produkcji Michael Giaimo przyznał, że był „trochę zmieszany”, jednak finalnie wszyscy się zgodzili, że do Elsy przemawia jej matka.

Disney

Jak zauważa head of story*, Marc Smith, pomysł „spaja film”, ponieważ Frozen II zaczyna się od retrospekcji z udziałem Iduny i Agnarra. Dzięki Into The Unknown mamy stuprocentową pewność, że głos, który słyszy Elsa, to głos Iduny, tym samym wyjaśnił się najbardziej tajemniczy i często dyskutowany element filmu.

*Head of story to osoba odpowiedzialna za przekształcenie słów pisarza i wizji reżysera w wizualną reprezentację narracji. Współpracuje blisko z reżyserem, aby opracować i ustrukturalizować historię; często ma swój wkład w pisanie i edytowanie filmów czy seriali. Zarządza zespołem artystów storyboardowych, prezentuje sekwencje i przedwstępne wersje filmu, aby umożliwić rozpoczęcie kolejnego etapu produkcji, często wprowadzając w tym procesie zmiany i rewizje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial