Newsy

Genius Brands i POW! Entertainment stworzą Uniwersum Stana Lee

Z ponad stu oryginalnych pozamarvelowskich kreacji stworzonych przez komiksową legendę Stana Lee, Genius Brand i POW! Entertainment stworzą nowe filmy, seriale, merchandising, etc., pod wspólną banderą: Uniwersum Stana Lee.

Genius Brands International zawarła umowę z firmą Stana Lee, POW! Entertainment, w której nabywa prawa do nazwy i post-marvelowskich wytworów legendarnego pisarza, redaktora i wydawcy Marvel Comics, Stana Lee.

Warunki umowy nie zostały ujawnione, jednak wiadomo, że z ponad stu oryginalnych dzieł Stana Lee, które nie należą do Marvel Entertainment (Walt Disney Company) powstanie Stan Lee Universe.

Lee założył POW! Entertainment w 2001 roku, aby zarządzać prawami i licencjami do swoich pomysłów, na podstawie których powstawały filmy, seriale telewizyjne i gry. Firma zna się już z Genius Brands – wcześniej wspólnie wyprodukowały animowany serial dla dorosłych Stan Lee’s Cosmic Crusaders. Co więcej, Genius Brands stworzyło już m.in. Stan Lee’s Kindergarten z Arnoldem Schwarzeneggerem, które opiera się na bohaterach Stana Lee. Firma powiedziała, że planuje stworzyć blok programowy Stan Lee Universe na swoją nową platformę Kartoon Channel.

Dzięki umowie Genius Brands stanie się partnerem zarządzającym i kontrolującym Stan Lee Universe. Przypomnijmy, że zmarły w 2018 roku Stan Lee był współtwórcą, redaktorem i wydawcą komiksów z takimi kultowymi bohaterami jak Spider-Man, X-Men, Thor, Iron Man, Czarna pantera, Hulk czy Fantastyczna Czwórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial