Newsy

Animowane seriale oparte o dzieła Maurice’a Sendaka. „Gdzie mieszkają dzikie stwory” i inne

Już niedługo Aplle TV+ będzie miejscem, w którym mieszkają dzikie stwory…

Platforma streamingowa giganta technologicznego zawarła umowę z Maurice Sendak Foundation na stworzenie animowanej adaptacji dzieł słynnego autora.

Maurice Sendak

Szczegóły:

W ramach wieloletniej umowy, animowane programy specjalne i seriale oparte na książkach i ilustracjach Maurice’a Sendaka będą produkowane wyłącznie dla Apple TV+. Porozumienie jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem dla fundacji non-profit, która wspiera spuściznę artystyczną zmarłego autora.

Wszystkie projekty będą nadzorowane przez Arthura Yorinksa, pisarza i wieloletniego współpracownika Sendaka, w jego Night Kitchen Studios, które zostało założone w zeszłym miesiącu.


Lynn Caponera, prezes Maurice Sendak Foundation, powiedział: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Apple, aby przenieść pracę Maurice’a Sendaka na ekrany na całym świecie. Choć większość zna go dzięki jego kultowym książkom, spuścizna Sendaka dotyczy także teatru, filmu i telewizji, a współpraca z Apple zwiększy świadomość jego wyjątkowego geniuszu.”

Sendak stworzył ilustracje do wielu dzieł innych autorów, a sam napisał i zilustrował przeszło 20 książek dla dzieci. W Polsce znany jest przede wszystkim tytuł Tam, gdzie żyją dzikie stwory (1963). Jest laureatem wielu nagród, a jego książki sprzedały się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Jego twórczość była już wcześniej podstawą animacji, a na wyróżnienie zasługuje powstały w 1975 roku Where the Wild Things Are w reżyserii i wg scenariusza animatora Gene’a Deitcha.

Umowa jest zgodna z szeroko zakrojoną strategią streamingową Apple, aby współpracować z uznanymi markami i twórcami. Aktualnie jedynymi seriami animowanymi dostępnymi na Apple TV+ są Snoopy in Space i Central Park. Pełnometrażowa animacja Wolfwalkers od Cartoon Saloon (Sekret Księgi z Kells, Sekrety morza, Żywiciel) pojawi się na platformie jesienią 2020.

Wolfwalkers, Cartoon Saloon

Maurice Sendak (1928 – 2012) to amerykański pisarz, autor i ilustrator dziecięcej literatury. Najbardziej znany ze swojej książki Tam, gdzie żyją dzięki stwory. Pochodził z rodziny żydowskich emigrantów z Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial