Newsy

„Athleticus” i „Mr. Magoo”. Nickelodeon podpisał umowy na dystrybucję seriali

Nominowane do Oscara francuskie studio animacji Xilam Animation podpisało z Nickelodeon umowy na dystrybucję dwóch seriali CG: Athleticus (60 odcinków x 2,5 minuty) i Mr. Magoo (78 x 7).

Fabuła Mr Magoo skupia się na tytułowym życzliwym człowieku, który zawsze chętnie pomaga, co jednak często ma katastrofalne skutki – bez okularów Magoo robi wszelkie możliwe chaotyczne pomyłki. Mimo tego, jego jedynym wrogiem jest Fizz, chomik-megaloman, któremu Pan Magoo jakimś sposobem zawsze krzyżuje plany.

Mr Magoo zadebiutuje na Nicktoons już w tym tygodniu.

Athleticus opowiada o dzikich zwierzętach biorących udział w zawodach sportowych, od tenisa stołowego przez drążek, bobsleje po
curling. To, jakie sukcesy odnoszą poszczególne zwierzęta, jest całkowicie zależne od ich osobowości i anatomii, co daje bardzo komiczne i często urocze rezultaty. Serial został stworzony i wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Nicolasa Deveaux.

Studio Xilam jest najbardziej znane z takich serialowych hitów jak Oggy i karaluchy czy Zig i Sharko, jak i nominowanego do Oscara pełnometrażowego filmu Zgubiłam swoje ciało (2019).

Athleticus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial