Newsy

„Uciekające kurczaki 2”: filmowa Ginger oskarża producentów. Jest za stara?

Julia Sawalha nie otrzymała angażu w sequelu.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że na zlecenie platformy streamingowej Netflix powstanie sequel kultowej pełnometrażowej animacji poklatkowej studia Aardman z 2000 roku, Uciekające kurczaki. Jedna z aktorek głosowych jest poruszona tym, że zostanie zastąpiona.

Julia Sawalha, która użyczyła swojego głosu Ginger w pierwszej części filmu, opublikowała w mediach społecznościowych list otwarty, który opatrzyła hashtagiem #ageism. Aktorka wyznaje, że jest „zdruzgotana i zasmucona” tym, że nie pojawi się w sequelu. Aktualnie 51-letnia Sawalha napisała, że powiedziano jej, że jej głos brzmi „za staro” i producenci chcą, aby młodsza aktorka przejęła rolę Ginger.

Sawalha wspomniała również, że nagrała w domu swój test głosowy i wysłała go do produkcji. Chociaż jeden z członków zespołu produkcyjnego zgodził się, że jej głos w ogóle nie brzmi starzej, podjęto decyzję, że Ginger zagra inna aktorka.

Poniżej link do pełnego oświadczenia Julii Sawalhy. Natomiast pod tym linkiem znajdziecie nagranie, w którym aktorka zestawia swój głos sprzed 20 lat i aktualny.

https://vimeo.com/436878444/9f85aae60e

https://vimeo.com/436878444/9f85aae60e

Pojawiły się spekulacje, że producenci wykorzystują wiek Sawalhy jako wymówkę, ponieważ nie chcą, aby głosu Rockiemu użyczył ponownie Mel Gibson* i wolą mieć świeży start z całkowicie nową obsadą. The Hollywood Reporter zwrócił się do Aardman o odpowiedź.

*Gibson oskarżany jest o antysemityzm, szowinizm i seksizm.

Akcja Uciekających kurczaków 2 rozgrywać się będzie na bezludnej wyspie, gdzie kurczaki żyją iście rajskim życiem. Czy kiedy pojawi się zagrożenie, Ginger uda się ponownie zmotywować kurczaki do działania?

Więcej o filmie przeczytacie tutaj: „Uciekające kurczaki 2”. Znamy szczegóły sequela!

Zobacz też: „Uciekające kurczaki”. 15 ciekawych rzeczy, o których nie mieliście pojęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial