Newsy

#WombStories. Animacja ukazujące emocje kobiet w przełomowych momentach ich życia

Trzyminutowy film dla kampanii Libresse & Bodyform zawiera sześć pięknie animowanych sekwencji, które pomagają rozprawić się z mitami i zachęcają do pozytywnych rozmów o kobietach.

Framestore udostępnił przepiękne i niezwykle efektowne animowane sekwencje do kampanii #WombStories dla Libresse & Bodyform. Trzyminutowy film, wyreżyserowany przez zdobywczynię Złotego Globa Nishę Ganatrę, składa się z sześciu animowanych sekwencji wyprodukowanych przez Framestore. Każda z nich charakteryzuje się innym stylem animacji, który został wybrany do przedstawienia wewnętrznych światów, które są odzwierciedleniami rzeczywistości macicy. Film ma na celu obalenie mitów, zachęcanie do rozmowy i poruszanie zmieniających życie momentów w życiu kobiety, od poronień i menopauzy po endometriozę.

Do stworzenia filmu wykorzystano takie techniki jak 2D, animację poklatkową czy ręcznie malowane obrazy (olej na szkle).
Dyrektorka kreatywna Sharon Lock nie tylko dowodziła pracą Framework, ale także wyreżyserowała animowane sekwencje.

Lock wyjaśnia, że miała białą kartkę przy rozpoczęciu projektu. „Zaczęliśmy od burzy mózgów z kreatywnymi, biorąc pod uwagę ogromną różnorodność stylów i technik. Wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć coś naprawdę pięknego, z indywidualnym wyglądem każdej historii. Potrzebowaliśmy stylów animacji, które w krótkim czasie ekranowym mogłyby przekazać emocje i uczucia każdego tematu; opowiadaliśmy historie rezonujące z kobietami na całym świecie i ich doświadczeniami, które stanowią dużą część tego, kim są jako kobiety.”

Framestore
Framestore
Framestore
Framestore

Lock wspomina, że zespół musiał być stale uważny i pamiętać, co dany temat może oznaczać dla różnych osób. „Mieliśmy spotkania, podczas których śmialiśmy się histerycznie, a chwilę później byliśmy emocjonalnie zniszczeni przez to, o czym rozmawialiśmy.”

Zespół Framestore, w skład którego wchodziły m.in. producentki Niamh O’Donohoe i Emma Cook, był częścią głównie kobiecej obsady i ekipy filmowej, co według producentek miało duży wpływ na stworzenie czegoś, co jest szczere i potężne.

„Mogliśmy z łatwością przekazać to, co potrzebowaliśmy, ponieważ istniało wzajemne zrozumienie tego, w jaki sposób te historie miały być prezentowane, co, moim zdaniem, pięknie odzwierciedla przesłania, które Libresse / Bodyform zawsze komunikuje” – podsumowała O’Donohoe.

Framestore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial