Wiedza tajemna

Którą KSIĘŻNICZKĄ DISNEYA jesteś według ZNAKU ZODIAKU?

Która Księżniczka Disneya jest Ci najbliższa na podstawie znaku zodiaku? Przekonajmy się, co mówią gwiazdy!

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego): Anna

Odbierasz świat jako pełen nieskończonych możliwości i potrzebujesz stałej stymulacji, aby się nie nudzić. Nie możesz znieść poczucia ograniczenia lub zamknięcia (jak w zamku z siostrą) – pragniesz wolności i stałego odkrywania świata. Wodniki uwielbiają wymagające i ciekawe rozmowy z nowo poznanymi ludźmi (lub bałwankami) i lubią otaczać się różnorodnymi, interesującymi przyjaciółmi.

Zobacz też: 25 nieznanych faktów o Krainie lodu

Anna jest księżniczką, ale nie zalicza się do oficjalnych Księżniczek Disneya. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście Księżniczki Disneya. Kto się do nich zalicza, a kto nie i dlaczego? Czemu Mulan, ale nie Esmeralda?

Disney

Ryby (19 lutego – 20 marca): Pocahontas

Wszystkie Ryby pragną głębokiego połączenia ze światem i jego mieszkańcami, a ich wysoko rozwinięta intuicja i mądra natura pomaga im osiągnąć ten cel. Osoby spod znaku Ryb łatwo nawiązują przyjaźnie i są otwarte na wszelkie nowe znajomości (dziwny facet z innego kontynentu, nienażarty szop pracz czy przemądrzały koliber to żadne zagadnienie).

Zobacz też: Pocahontas to nie imię i inne ciekawostki o kultowym filmie Disneya

Disney

Baran (21 marca – 19 kwietnia): Dżasmina

Baran to ognisty znak, a Ty, zupełnie jak Dżasmina, pałasz odwagą, pasją i nieskończoną energią. Wielka pewność siebie i determinacja są zarówno Twoimi mocnymi, jak i słabymi stronami – pozwalają Ci osiągać sukcesy w swoich dążeniach, ale mogą także powodować lekkie turbulencje w relacjach romantycznych. Baran zawsze szuka odpowiedzi na pytania metafizyczne, jak i te dotyczące swojej natury, i nie boi się podejmować ryzyka (latanie na zaczarowanym dywanie i tygrys w domu to nic takiego), aby znaleźć to, czego szuka.

Jesteś czułą i odważną osobą, która uwielbia flirtowanie i rywalizację; bez względu na to, z jakim wyzwaniem się mierzysz, sprawnie je pokonujesz lub szybko się wycofujesz, jeśli czujesz, że szala zwycięstwa przechyliłaby się nie tak, jak sobie tego życzysz. Baran jest jednym z najbardziej dynamicznych i skomplikowanych znaków, więc możesz mieć pewność, że Twoje życie, podobnie jak Dżasminy, nigdy nie będzie nudne.

Zobacz też: Ciekawostki o Aladynie

Disney

Byk (20 kwietnia – 20 maja): Roszpunka

Byki kochają piękno i przyjemności. Tak jak Roszpunka (jak już wyszła z wieży) są bardzo towarzyskie, chociaż czasem może być to tylko powierzchowne – Byki mają tendencję do zatrzymywania swoich prawdziwych uczuć i myśli tylko dla siebie i wąskiego grono zaufanych przyjaciół. Jesteś silna, można na Tobie polegać i jesteś okrutnie upartym stworzeniem.

Zobacz też: 25 faktów o Zaplątanych

Disney

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca): Tiana

Łagodne, ciekawskie, uczuciowe, spragnione wiedzy i przygód Bliźniaki są pełne żywej i często psotnej energii. Podobnie jak Tiana, jesteś troskliwa, pracowita, trzeźwo myśląca i fascynują Cię nowe rzeczy (jak żaby, na przykład). Dużo mówisz, dlatego szukasz sobie przyjaciół, którzy dadzą radę nadążać za Tobą. Masz nieskończone pokłady energii, której nie da się powstrzymać i zawsze jesteś gotowa na kolejną niesamowitą wyprawę.

Zobacz też: Ciekawostki o Księżniczce i żabie

Disney

Rak (21 czerwca – 22 lipca): Kopciuszek

Raki są pomysłowe, emocjonalne i bardzo wrażliwe. Tak jak Kopciuszek, są delikatne i wyjątkowo urocze (wręcz uwodzicielskie – książę nie mógł przestać o niej myśleć!). Często jesteś postrzegana jako wielce zagadkowa i nikogo nie zdziwi, że jesteś sprytna, tajemnicza i ekscentryczna (patrz: ucieczka z balu w środku nocy i to w jednym bucie).

Zobacz też: 15 ciekawostek o Kopciuszku i 20 ciekawostek o Kopciuszku live-action 

Disney

Lew (23 lipca – 22 sierpnia): Mulan

Znak ognia, rządzony przez słońce-to oczywiście Lew. Osobę spod tego znaku można opisać słowami: dzika i gwałtowna. Tak jak Mulan, jesteś uparta, pełna pasji, porywcza i niezwykle lojalna. Jesteś urodzoną przywódczynią (mogłabyś dowodzić całą armią!), niezwykle pewną siebie, szczerą i żądną przygód. Jesteś też w stanie poświęcić się i odciąć się od swoich bliskich, jeśli wiesz, że jest to konieczne dla dobra ogółu. Twoją najsilniejszą cechą jest to, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko, co chcesz – zarówno w miłości, jak i życiu ogólnie.

Zobacz też: 10 faktów o Mulan

Disney

Panna (23 sierpnia – 22 września): Bella

Panny są troskliwymi, pracowitymi i praktycznymi ludźmi. Podobnie jak Bella, potrafisz się poświęcić, jesteś lojalna, dobra i życzliwa – i kochasz czytać! Panna jest znakiem ziemi, więc jesteś połączona z innymi ludźmi i twardo stąpasz po ziemi (w obłokach latasz tylko, kiedy czytasz).

Panny mają głębokie poczucie bycia ludzkim i sprawiedliwym i uwielbiają postępować właściwie (na przykład uratować swojego chorego ojca przed gniewem przerażającej bestii i zająć jego miejsce w zimnej celi). Osoby spod tego znaku optymistycznie pokładają wiarę w innych ludziach, nawet jeśli zostały przez nich skrzywdzone, zatem mają skłonność do dawania drugiej szansy (co też często wychodzi im na dobre – spójrzcie tylko na Bellę i Adama!). Masz w sobie unikalne, nienarzucające się piękno, które subtelnie lśni – jego czar widać zwłaszcza wtedy, gdy zaszczycasz kogoś swoim miłym towarzystwem lub pochylasz się nad kimś ze swoim pełnym współczucia sercem.

Zobacz też: 40 tajemnic Pięknej i Bestii oraz Co skrywa aktorska Piękna i Bestia

Disney

Waga (23 września – 22 października): Śnieżka

Wagi kochają harmonię, stałość i pokój. Tak jak słodka i urocza Śnieżka, jesteś uczciwą, bezkonfliktową, współpracują i romantyczną osobą. Zdecydowanie wierzysz, że wszystko będzie dobrze i że „żyli długo i szczęśliwie” będzie pasowało właśnie do Ciebie. Jesteś łagodna i uprzejma, a Twój idealizm może innych zawstydzić. Jak typowa Waga jesteś dyplomatyczna i potrzebujesz sporo czasu, żeby podjąć jakąś decyzję – w końcu nie chcesz nikogo skrzywdzić! Uwielbiasz przebywać na świeżym powietrzu i zawsze szukasz spokoju i łagodności zarówno w swoich relacjach, jak i życiu w ogóle.

Zobacz też: Fakty o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach

Disney

Skorpion (23 października – 21 listopada): Merida

Często uważane za najpotężniejszy znak zodiaku, Skorpiony są odważne, wytrzymałe, zaradne i pełne pasji. Jesteś mądrzejsza niż wskazuje na to Twój wiek, a Twoja dramatyczna natura jest zarazem błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

Niezależnie od tego, na co padnie, nigdy nie będziesz się nudzić (ani nikt kto jest blisko Ciebie). Tak jak Merida, jesteś otwarta, uczciwa i asertywna (w końcu popisała się niebywałą odwagą odrzucając swoją rolę płciową i realizując swoje pasje). Skorpiony są dobrymi przyjaciółmi i chociaż bywają zazdrosne, to ogólnie odznaczają się spokojną i opanowaną postawą. Twoja przekorna natura i głębia emocjonalna tworzą dynamiczną, energetyczną i potężną osobowość.

Zobacz też: Merida Waleczna. 25 faktów o rudym symbolu feminizmu

Disney

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia): Ariel

Strzelce są zabawne, entuzjastyczne i wiecznie optymistyczne. Kochasz zmiany i niczym nieograniczoną wolność (patrz: Ariel). Jesteś ekstrawertyczką, która jest otwarta i pełna pasji, a niekiedy niecierpliwa i niespokojna. Podobnie jak Ariel, Strzelce wizualizują w swoich umysłach coś, czego pragną, i nie cofną się przed niczym, aby to zdobyć. Co to może być? Na przykład piękny książę, którego uratowały od utonięcia, narażając się swoim bliskim. Kochasz odkrywać nowe rzeczy, urozmaicać swoje życie i nie planujesz zwalniać lub zatrzymywać się choćby na sekundę w najbliższym czasie (albo wcale).

Zobacz też: Nieznane fakty o Małej syrence

Disney

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia): Elsa

Koziorożce są odpowiedzialne, cierpliwe i bardzo zdyscyplinowane. Jesteś dobra w ćwiczeniu samokontroli, a przy podejmowaniu decyzji jesteś praktyczna. Osoby spod najpoważniejszego ze wszystkich znaków zodiaku są także niezależne i pracowite. Tak jak dla Elsy, nic nie jest dla Ciebie ważniejsze niż członkowie rodziny lub ludzie, którzy są Ci bliscy jak rodzina. Chociaż Twoja ogromna wiedza może sprawiać wrażenie, jakbyś pozjadała wszystkie rozumy, to jesteś świadoma, że to dzięki niej osiągniesz sukces. Jesteś też wrażliwa i lojalna, więc kiedy ktoś przebije się przez Twoją wierzchnią, lodową warstwę, odkryje, że zdobył prawdziwą przyjaciółkę na całe życie.

Zobacz też: 25 nieznanych faktów o Krainie lodu

Disney

Koniecznie zobacz też:

Którym ZŁOCZYŃCĄ DISNEYA jesteś według ZNAKU ZODIAKU? Poznaj swoje CIEMNE STRONY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial