Newsy

Nie żyje Mikołaj Klimek, narrator „Pokémon” i Mistrz Krokodyl. Miał tylko 48 lat

Zmarł popularny aktor serialowy i dubbingowy, którego głos słyszeliśmy w najróżniejszych produkcjach.

Nie żyje Mikołaj Klimek, aktor serialowy i dubbingowy, który użyczał głosu między innymi w filmach animowanych i grach komputerowych. Artysta zmarł nagle w wieku zaledwie 48 lat. O śmierci poinformował na Facebooku jego przyjaciel Dariusz Kosmowski.

W wieku 48 lat, zmarła osoba wyjątkowo bliska mojemu sercu – Mikołaj Klimek. Jedni kojarzą go z roli narratora w Pokemonach, inni z bycia narratorem w Grach małżeńskich, jeszcze inniejsi z Mistrza Krokodyla w Kung Fu Pandzie albo Lorda Ozaia w serialu „Awatar: Legenda Aanga”. Miał też mały, ale bardzo przyjemny epizod choćby „13 posterunku”… I to niejedyne role, z których możecie go znać

Miałem nadzieję na jeszcze wiele spotkań, bo to przemiły człowiek, bardzo dobrze się z nim rozmawiało, a każde nagrania były samą przyjemnością. I na wiele odcinków Pokemonów, w którym na początku i na końcu odcinka będzie do mnie mówił.

Śpij spokojnie, Mikołaju. Będę tęsknić.

Mikołaj Klimek urodził się w 1972 roku w Krakowie. Tam również ukończył PWST (aktualnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego). Przez lata występował na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie, Teatru Narodowego w Warszawie i Starego Teatru w Krakowie. Zagrał w wielu popularnych serialach, takich jak Na Wspólnej, Na dobre i na złe, Klan, Plebania czy Złotopolscy, jednak kojarzymy go przede wszystkim z ról dubbingowych w produkcjach animowanych.

To właśnie jego głosem przemawiają Mistrz Krokodyl z Kung Fu Pandy 2, narrator w Pokémon, a także dziesiątki postaci z takich filmów i seriali animowanych jak My Little Pony, Scooby Doo, Dzielny szeryf Lucky Luke, Simpsonowie, Ostatni jednorożec, Minionki, W głowie się nie mieści, Zwierzogród, Ralph Demolka w Internecie, Spider-Man Uniwersum czy Shrek Forever. Aktor zagrał także w takich remake’ach live-action jak Kopciuszek, Alicja po drugiej stronie lustra czy Księga dżungli. Fani gier znają go z takich produkcji jak Wiedźmin, Fallout 3, League of Legends czy Days Gone.

Mikołaj Klimek zmarł w Warszawie w wieku 48 lat. Zasłabł podczas jazdy na rowerze; przyczyną śmierci prawdopodobnie był zawał serca bądź udar mózgu. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial