Gry Newsy

„Watch Dogs: Legion” niczym „Spider-Man Uniwersum”? Trailer

Mocne.

Ubisoft wypuścił zwiastun zatytułowany Tipping Point do nadchodzącej gry Watch Dogs: Legion.

Jeśli wideo skojarzyło się Wam ze Spider-Man Uniwersum (2018), to nic dziwnego. Reżyserem klipu jest Alberto Mielgo, oryginalny projektant produkcji oscarowego Spider-Mana, który zanim został zwolniony z niejasnych przyczyn, stworzył cały język wizualny filmu. W napisach końcowych nazwisko Mielgo znajdziemy przy funkcji „visual consultant”, czyli konsultanta wizualnego, co jest niezwykle niewdzięcznym określeniem, biorąc pod uwagę, że jego praca stała się w dużej mierze szablonem pozostałej części produkcji.

Watch Dogs: Legion

Niektóre z twórczych napięć między Mielgo a Sony Pictures Animation podczas pracy nad Spider-Manem wynikały z tego, że Mielgo chciał, aby styl wizualny wyglądał jeszcze bardziej niesamowicie, oryginalnie. Można odnieść wrażenie, że tworząc klip do Watch Dogs Mielgo zajął się niedokończoną sprawą, w efekcie pokazując widzom, jak Spider-Man Uniwersum mógłby wyglądać, gdyby się go posłuchano.

Mielgo napisał i wyreżyserował wielokrotnie nagrodzony Emmy short The Witness będący częścią antologii Netfliksa Love, Death & Robots (Miłość, śmierć i roboty). W zeszłym roku Mielgo podpisał umowę z niezależną firmą produkcyjną Grega Silvermana, Stampede, na napisanie i wyreżyserowanie pełnometrażowego filmu animowanego. Szczegóły nie są znane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial