FAN(ART)

Bohaterki Disneya jako kobiety odnoszące sukcesy zawodowe. 13 profesji

Bo każdy może być tym, kim chce.

Bohaterki Disneya stanowią niewyczerpane źródło inspiracji artystycznej. Do tej pory widzieliśmy je jako Avengersów, wydzierane dziewczyny, mieszkanki Sin City, pin-up girls o pełnych kształtach, fanki domów modowych, nowoczesne dziewczyny, motocyklistki, a nawet leniwce, modelki Playboya i lesbijki – a to tylko niektóre z nich!

Pewien artysta postanowił przedstawić nasze ulubione animowane bohaterki w jeszcze innym świetle. Grafik Matt Burt wpadł na pomysł przekształcenia disnejowskich postaci w odnoszące sukcesy zawodowe kobiety, a efekty jego pracy są niesamowite! Roszpunka jest neurolożką, Dżasmina ambasadorką ONZ, a Ariel gwiazdą muzyki pop i producentką muzyczną!

Zobaczcie poniższe grafiki i pamiętajcie, że możecie być kimkolwiek zechcecie!

Anna i Elsa: Naukowczynie zajmujące się zmianami klimatu

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Elsa, Anna i mieszkańcy Arendelle wiedzą parę rzeczy o skutkach zmian klimatycznych. Podczas gdy ich towarzysz Olaf może kochać lato, słońce i wszystko, co gorące, Anna i Elsa zdają sobie sprawę z tego, co może oznaczać globalnie rosnąca temperatura. Poświęciły swoją karierę badaniu zmian klimatycznych i przedstawianiu dokładnych, dobrze uzyskanych informacji.”

Ariel: Gwiazda muzyki pop i producentka muzyczna

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Ariel zawsze celowała w muzyce, miała naturalny talent i pasję do śpiewania. Uważana za najlepszą ze swoich zdolnych sióstr, Ariel wykorzystała swoje umiejętności i zrobiła karierę. Jej singiel Part of Your World zdobył multiplatynę, a teraz zarówno pisze własną muzykę, jak i jest producentką w swojej własnej wytwórni Seven Seas Records.”

Bella: Rektorka na uniwersytecie

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Bellę zawsze czekało o wiele więcej niż życie na prowincji. Zainspirowana zamiłowaniem do książek i wiedzy, Bella rozpoczęła naukę w akademii. Po uzyskaniu doktoratu z pedagogiki Bella awansowała na stopień rektora na dużym uniwersytecie. Zależy jej na przystępnej i równej edukacji dla wszystkich.”

Merida: Dwukrotna mistrzyni olimpijska (łucznictwo i jeździectwo)

Matt Burt


Wyjaśnienie Matta: „Merida walczyła o swoją własną rękę w małżeństwie, więc dlaczego nie o złoty medal na igrzyskach olimpijskich? Zaawansowana zarówno w łucznictwie, jak i jeździe konnej, Merida bierze udział w wielu zawodach dla swojego kraju. Zdobyła już wiele złotych modeli, ale zamierza dodać jeszcze kilka na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio.”

Kopciuszek: Aktywistka działająca na rzecz zwierząt

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Chociaż ma swoją Wróżkę Chrzestną, której może podziękować, Kopciuszek nie byłaby tam, gdzie jest, bez pomocy jej zwierzęcych towarzyszy. Wierzy, że tam, gdzie jest życzliwość, jest też dobroć, a jej największym marzeniem jest widzieć zwierzęta traktowane z szacunkiem. Wykorzystała swoją wpływową pozycję, aby założyć organizację non-profit zaangażowaną w promowanie praw zwierząt.”

Dżasmina: Ambasadorka ONZ

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Dżasmina od zawsze walczyła o to, co słuszne i o zmianę tam, gdzie jest to potrzebne – nie jest nagrodą, którą można wygrać. Jest politykiem z krwi i kości; opowiada się za swoim krajem, Agrabahem, w ONZ. Jedną z jej głównych inicjatyw jest ochrona praw kobiet poprzez zapewnienie sprawiedliwego traktowania ich na całym świecie.”

Vaiana: Oficer marynarki wojennej

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Morze zawsze wzywało Vaianę. Nauczyło ją, że jest urodzoną liderką, kierując swoim ludem i przywracając mu dawną tradycję podróżowania. Wykorzystując te mocne strony, Vaiana radziła sobie celująco w marynarce wojennej, wznosząc się do stopnia komandora podporucznika. Podczas służby otrzymała wiele wyróżnień, takich jak dwa medale za osiągnięcia w marynarce wojennej i Medal Służby Obrony Narodowej. Przy tak udanym starcie nie wiadomo, jak daleko zajdzie w swojej karierze.”

Mulan: Prawniczka

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Po doświadczeniu dyskryminacji zarówno osobistej, jak i wojskowej, Mulan zwróciła się ku prawu, uzyskując dyplom z najwyższym wyróżnieniem. Teraz walczy o równość na kampusach uniwersyteckich, zapewniając mężczyznom i kobietom takie samo traktowanie i możliwości. Z całą mocą szalejącego ognia opowiada się za tymi, którzy stawili czoła przeciwnościom związanym ze swoją płcią.”

Pocahontas: Szefowa środowiskowej organizacji non-profit

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Pocahontas wie, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i jest zaangażowana w ochronę przyrody i tego, co jest tuż za łukiem rzeki. Kieruje organizacją non-profit zaangażowaną w ochronę środowiska. Poprzez połączenie aktywizmu, działania i promowania świadomości, walczy o ochronę i zrównoważone wykorzystanie naszych zasobów naturalnych.”

Roszpunka: Neurolożka

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Już od urodzenia Roszpunka miała moc uzdrawiania. Po uratowaniu swojego przyszłego męża, Juliana Szczerbca, i ponownym połączeniu się ze swoją królewską rodziną, Roszpunka poszła do szkoły medycznej i uzyskała doktorat. Specjalizowała się w neurologii i stała się jedną z największych ekspertek w kraju. Jej marzeniem jest teraz pomóc jak największej liczbie pacjentów i zapewniać najlepszą opiekę medyczną.”

Aurora: Dyrektorka generalna spółki kawowej

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Aurora wie, jak trudno jest się obudzić. Po przebudzeniu ze swojego zaczarowanego snu zrobiła karierę, w której pomaga innym pozostać obudzonymi – a czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż kawa?! Aurora jest założycielką i dyrektorem generalnym Spinning Wheel Coffee, jednej z największych sieci kawowych w kraju.”

Śnieżka: Przewodnia psycholożka

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Śnieżka znana jest z troski, rozważności i bycia chętną do pomocy potrzebującym. Wykorzystując te mocne strony w połączeniu z ciężką pracą, uzyskała doktorat z psychologii i jest jedną z liderek w dziedzinie zdrowia psychicznego. Przedstawia swoje badania na konferencjach przez cały rok, ale zawsze poświęca czas, aby zapewnić najlepszą opiekę swoim klientom… czy czują się szczęśliwi, nieśmiali, zrzędliwi, czy cokolwiek innego. Jej misją jest nie tylko pomaganie swoim podopiecznym, ale także wspieranie innych specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, aby mogli oferować swoim klientom opiekę na najwyższym poziomie.”

Tiana: Wielokrotnie nagradzana szefowa kuchni i restauratorka

Matt Burt

Wyjaśnienie Matta: „Dorastając i inspirując się zamiłowaniem ojca do gotowania, Tiana zawsze wiedziała, co chce robić. Obecnie stoi na szczycie kulinarnego świata, zdobywając Nagrodę Jamesa Bearda i posiadając jedną z najpopularniejszych restauracji w kraju. Każdego dnia próbuje nowych potraw i eksperymentuje z nowymi przepisami i smakami.”

Matt Burt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial