Newsy

„Usagi Yojimbo”. Królik samuraj dostanie serial CGI. Netflix zdradza szczegóły

Popularny japoński komiks doczeka się adaptacji.

Netflix łączy siły z Gaumont, jedną z najstarszych wytwórni filmowych na świecie, przy tworzeniu serial CGI opartego o serię 35-letnich komiksów Usagi Yojimbo Stana Sakai.

Stan Sakai/IDW Publishing

Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles nie będzie się skupiać na oryginalnym głównym bohaterze, Miyamoto Usagi. Fabuła rozgrywać się będzie w dalekiej przyszłości, gdzie mieszka tytułowy potomek wielkiego wojownika, nastoletni Yuichi. Wyrusza on na epicką wyprawę, by stać się prawdziwym samurajem. W przygodach towarzyszy mu ciekawa grupa – szelmowski łowca nagród, przebiegły ninja, kieszonkowiec-akrobata i wierna, udomowiona jaszczurka. Razem walczą z wielkimi kretami, metaloskrzydłymi nietoperzami i potworami z innego wymiaru.

Stan Sakai/IDW Publishing

Twórca postaci, Stan Sakai, będzie producentem wykonawczym razem z Nicolasem Atlanem (Nie ma jak w rodzinie), Terry Kalagian (Knights of Sidonia), Sidonie Dumas (Narcos: Meksyk, Nie ma jak w rodzinie) i Christophem Riandee (Hannibal – serial, Narcos: Meksyk, Nie ma jak w rodzinie) z ramienia Gaumont oraz Mike’iem Richardsonem (Maska, Hellboy, Tarzan: Legenda), Keithem Goldbergiem (Tarzan: Legenda) i Chrisem Tonguem (Polar, Hellboy) z Dark Horse Entertainment oraz Jamesem Wanem, Michaelem Clearem i Robem Hackettem z Atomic Monster (firmy produkcyjnej Jamesa Wana, która stworzyła m.in. Uniwersum Obecności i Kiedy gasną światła; Wan wyreżyserował, napisał lub wyprodukował takie filmy jak Piła, Martwa cisza, Obecność, Zakonnica czy Aquaman).

Zobacz też: Jason Momoa zagra słynnego bałwanka w hybrydzie CGI i live-action

Candie i Doug Langdale’owie (Maya and the Three, Księga życia, Przygody Kota w butach, Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości) będą nie tylko producentami wykonawczymi, ale również showrunnerami.

Ben Jones (Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja, Młodzi Tytani, Stalowy gigant) będzie producentem nadzorującym, a Khang Le (Wielka szóstka, Little Big Awesome) będzie pełnić funkcję dyrektora artystycznego serialu.

Animację CGI stworzy bombajskie studio 88 Pictures (Łowcy trolli, 3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii, Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci).

Stan Sakai/IDW Publishing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial