Wiedza tajemna

„Angry Birds”. 15 wściekłych faktów. Co wspólnego ma z filmem Steve Jobs?

Angry Birds (reż. Clay Kaytis, Fergal Reilly, 2016) to pierwsza animacja Sony na podstawie gry na urządzenia mobilne. Wkurzone ptaki podbiły zarówno smartfony, jak i ekrany!

Jakie tajemnice chowają? Spieszę z wyjaśnieniem!

#1 Na początku filmu, kiedy Czerwony pyta dwa ptaki, jak oceniają dostarczony przez niego tort urodzinowy, pragnie się dowiedzieć, ile gwiazdek dają na trzy możliwe. Stanowi to odniesienie do gry. Bowiem najwyższy wynik, jaki można w niej uzyskać, to właśnie trzy gwiazdki.

#2 Postać Terence’a (Sean Penn) nie mówi żadnej kwestii w całym filmie. On tylko nuci, chrząka i śpiewa operowo. Cóż, do tego też trzeba charyzmy!

Sony Animation, Sean Penn

#3 Ukłon w stronę Steve’a Jobsa: ptak w czarnym swetrze z golfem pracuje w Apple Store w tle, podczas gdy Red próbuje przejść przez ulicę.

Przykłada także jabłko do głowy.

#4 W przeciwieństwie do postaci występujących w grach, zespół animatorów postanowił nadać ich filmowym odpowiednikom więcej ruchliwości. Udało się to dzięki zmianie kształtu skrzydeł, nóg i ramion. Sony Animation to profesjonaliści, nie mogło być inaczej.

#5 W usuniętej scenie widać, jak Mighty Eagle je sardynki. Sardynki, które je, to marka Baby Brent z Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (2009).

Klopsiki i inne zjawiska pogodowe

#6 Drugi film animowany Petera Dinklage’a. Pierwszym był Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012).

https://youtube.com/watch?v=GeGzM9U6pp0

#7 To 12. kinowy film Sony Animation.

#8 Drugi film kinowy Sony Animation, w którym nie ma ludzi (pierwszym był Na fali (ang. Surf’s Up, 2007)).

#9 Podczas ataku na zamek Świnek, Czerwony oddaje się poszukiwaniu jajek. Znajduje wówczas dwie świnki przebrane za lalki, wzywające go dość niepokojącym głosem. To ukłon w stronę słynnej sceny sióstr widm w Lśnieniu (1980) Stanleya Kubricka z niesamowitym i przerażającym zarazem Jackiem Nicholsonem.

Lśnienie

#10 Stella (Kate McKinnon) jest jedynym ptakiem, który nie używa swoich specjalnych mocy podczas ataku na Wyspę Świń.

Stella

#11 Gdy w zamku Leonarda spada żyrandol, na telewizorze w pokoju można przez chwilę zobaczyć Piggy Tales: Dr. Pork, M.D. (2014).

#12 Gdy ptaki zaczynają burzyć domy świń, próbując dostać się do zamku, jedna ze świń zjada kiełbasę, która jak na ironię zrobiona jest ze świnek.

#13 Kiedy Chuck mówi Redowi: „Dzięki Bogu, że nie przeszedłeś na stronę wieprzowiny”, jest to odniesienie do Angry Birds Star Wars (2012).

#14 Kiedy Red, Chuck i Bomb zaczynają szpiegować świnki, używają w tym celu kostiumów. Zwróćcie uwagę, że Red i Chuck są ubrani jak główni bohaterowie Las Vegas Parano (1998).

Las Vegas Parano (reż. Tom Gillian, 1998)

#15 Przeszukując statek świń, Czerwony i Chuck mijają prowizoryczne biurko, na którym znajduje się książka „Pięćdziesiąt twarzy zieleni”. Chuck sprawdza tytuł, po czym kręci głową z obrzydzeniem. Nie dziwimy się.

PS Piosenkę do filmu wykonała Demi Lovato!

Demi Lovato/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial