Newsy

„Duch z Canterville” Oscara Wilde’a zamieni się w animację! Hugh Laurie, Toby Jones w obsadzie!

Oscar Wilde kojarzy nam się przede wszystkim z Portretem Doriana Graya, jednak ten niezwykły pisarz sprezentował światu znacznie więcej tytułów. Jeden z nich już niedługo doczeka się animowanej adaptacji.

Duch z Canterville to opublikowana w 1887 roku krótka humorystyczna powieść, której akcja rozgrywa się w nawiedzonej posiadłości Canterville. Tamże, mimo ostrzeżeń poprzednich właścicieli, wprowadza się amerykańska rodzina. Odnawiająca się co noc krwawa plama na dywanie zdaje się tylko początkiem większych kłopotów….

Jak czytamy na obwolucie książki „Oscar Wilde w wybitny sposób miesza grozę z humorem, czym sprawia, że opowiadane przez niego historie wymykają się wszelkim znanym czytelnikom ramom. Lektura jego opowiadań jest nie tylko doskonałą rozrywką, lecz także osobliwą, i z pewnością wartą przeżycia, wycieczką po Anglii końca XIX wieku”. Czy twórcom animacji uda się uchwycić ducha (hehe) książki? Mamy nadzieję, że tak!

Pełnometrażowy film animowany stworzy Toonz Media Group. Edward Noeltner, dyrektor Cinema Management Group, wyznał, że premiera obrazu planowana jest na 2021 rok. Reżyserią zajmie się Kim Burdon, jedna z animatorek biograficznego filmu Ethel & Ernest z 2016 roku. W obsadzie głosowej pojawią się takie nazwiska jak Hugh Laurie, Imelda Staunton czy Toby Jones.

CMG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial