Newsy

Polski film zawalczy o nagrodę w Ottawie! Oficjalny skład konkursowy

Kolejna nominacja dla polskiego tytułu.

Międzynarodowy Festiwal Animacji w Ottawie (OIAF) ogłosił swój oficjalny skład konkursowy. W tym roku OIAF otrzymało 1950 zgłoszeń z 84 różnych krajów. Spośród nich do Konkursu wybrano 92 filmy krótkometrażowe (w tym serial animowany i VR), 6 filmów pełnometrażowych oraz selekcję filmów studenckich.

Chociaż organizatorzy Festiwalu są rozczarowani, że filmy nie zostaną pokazane na dużym ekranie, uważają że prezentacja ich w internecie będzie pozytywną alternatywą, dzięki której nowa publiczność pozna prace i zbliży społeczność animatorów.

Tegoroczny wirtualny OIAF odbędzie się w dniach 23 września – 4 października (www.animationfestival.ca).

Just a Guy

„Pandemia z pewnością nie spowolniła animatorów” – powiedział dyrektor artystyczny OIAF, Chris Robinson. „Tegoroczne zbiory filmów są równie solidne, inspirujące, dziwaczne i różnorodne, jak każde inne. Jest seksualne głupoty (Cumcumcumcumcum Everybody Petera Millarda i krótkometrażowy Fruit Ivana Li, który z pewnością będzie gorąco omawiany), ikony indie rocka (nowe teledyski dla Sparks and The Breeders), pijani księża (I, Barnabé), romans ze skazańcem (dokument Just a Guy Shoko Hary) i kilka dość aktualnych filmów, które dotyczą tak dobrze nam znanych pandemicznych słów jak: dotykanie twarzy (Don’t Touch Your Face Leah Shore), maseczki (Beyond Noh Patricka Smitha), (nie)dbanie o osoby starsze (Kosmonaut Kaspara Jancisa) i izolacja (Living in a Box nominowanego do Oscara Theodore’a Usheva).”

I, Barnabé

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Konkurs Filmów Fabularnych to szansa na obejrzenie filmów naprawdę niezwykłych. Trzy spośród sześciu bardzo różnorodnych i nietypowych obrazów to Mosley (reż. Kirby Atkins), który porusza temat zniewolenia zwierząt, jednak spodoba się także rodzicom z dziećmi. Zabij to i wyjedź z tego miasta to pierwszy film fabularny polskiego animatora Mariusza Wilczyńskiego, bardzo osobisty obraz, którego akcja rozgrywa się w Polsce lat 70. Jest też południowoafrykański Bru & Boegie: The Movie, czyli inspirowana zen komedia.

Pełna lista konkursowa znajduje się pod tym linkiem.

Bru & Boegie: The Movie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial