Wiedza tajemna

„Klopsiki 2” 10 zaskakujących faktów o bardzo udanym sequelu Sony

Inwentonauci wyruszają na podbój świata! Czy Flint odnajdzie się w nowej korporacyjnej rzeczywistości? Słów kilka o spełniającej oczekiwania kontynuacji hity Sony. Cheesburgery z nogami a.k.a. serowe pająki nadciągają!

#1 Strój Sam Sparks (Anna Faris) po powrocie do Swallow Falls jest taki sam, jak postaci Laury Dern w Parku jurajskim (1993). Wyłapaliście to?

Park jurajski, Klopsiki kontratakują

#2 Terry Crews Earla Devereaux w roli Mr. T z pierwszej części: Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (2009). Devereaux odmówił wzięcia udziału w drugiej odsłonie serii.

Mr. T, Sony Animation

#3 Film pierwotnie miał nosić tytuł Cloudy 2: Revenge of the Leftovers.

#4 Na potrzeby filmu stworzono sto dwadzieścia „foodimali”, ale tylko trzydzieści dziewięć znalazło się w filmie. Jednym z foodimalsów, które nie pojawiły się w filmie, był ziejący ogniem potwór Tyrannosaurus Rex S’more z ciałem z ptasiego mleczka, ustami z krakersa graham i czekoladowymi zębami. Pojawił się jednak podczas napisów końcowych.

#5 „Foodimals” (innymi słowy zwierzęta jadalne) w tym filmie to: Fruit Cockatiel (zrobiona z kilku owoców) Kiwi Bird (ptak z ciałem owoca kiwi i z oczami pokrojonymi w plasterki kiwi) Hippotatomus (ziemniak z ciałem przypominającym hipopotama, z językiem z plastra masła i zębami ze szczypiorku) Kanapka z masłem orzechowym i meduzą (masło orzechowe i galaretka z mackami z galaretki) Krewetki (krewetki – szympansice) Cheespider (cheeseburgery w formie pająka) Jellybee (pszczoła z galaretki) Mosquitoast (tosty w formie komarów z rodzynkowymi oczkami i cynamonowymi dziobami) Bananostrich (banany o cechach strusich).

Dalej – Flamango (mango przypominające flamingi) Arbuz ( w postaci słonia) Subwhales (wieloryby zrobione z kanapek) Lemmongi (cytryny- lemingi) Susheep (sushi w formie owiec) Maślana żaba (w syropowej mgle a’la Lily Padpancakes) Apple Piethon (pokrojone w plasterki jabłecznikowe węże z lukrecjowymi ciałami i cukierkami wypełnionymi Tic-Tacami na końcach ogonów) Tacodile Supreme (krokodyl z głową i tułowiem z tacos) Wildebeet (burak w kształcie antylopy) Jurassic Scallion (szalotka w kształcie roślinożernego olbrzyma) Meatbalrus (mors z klopsikami z krótkimi wąsami i muszką za stopami i panierowanymi kłami).

… oraz Buffaloaf (klops z bawoła z rogami cebulowymi) Crabcake (krab skrojony na tort urodzinowy) Bakłażan (bakłażan w formie manata) oraz Cucumbirdy (latający ogórek-ptak).

I wiele innych!

Foodimals

#6 Reżyser wcielił się w rolę Barry’ego!

#7 Według współreżysera Krisa Pearna, Chester V (Will Forte) to połączenie tzw. miliarderów w dżinsach, takich jak Steve Jobs i Richard Branson.

Chester V, Sony Animation

#8 Większość zdolności/gadżetów strażników bezpieczeństwa (a raczej nietykalności!) Chestera V to projekty skradzione z wynalazków Flinta Lockwooda, które stworzył podczas pracy w nowoczesnej i wymarzonej (o zgrozo!) korporacji Live Corp.

Design of Today

#9 To czwarty film Neila Patricka Harrisa dla Sony Animation po Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (2009), Smerfy (2011) i Smerfy 2 (2013). Natomiast trzeci dla Andy’ego Samdberga (Brooklyn 9-9). Wcześniej wystąpił w Hotelu Transylwanii oraz Hotelu Transylwanii 2.

Sony Animation, Andy Samberg

#10 Tym filmem Sony Animation zakończyło politykę wypuszcznania jednego filmu rocznie.

PS Piosenkę do filmu wykonał Cody Simpson!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial