Newsy

Znamy wygląd nowej bohaterki Disneya! Będzie Azjatką! „Raya i ostatni smok”

Raya i ostatni smok to nadchodząca animacja Disneya, która inspirowana jest kulturą i tradycją południowo-wschodniej Azji, w tym Tajlandii, Wietnamu, Kambodży, Malezji, Indonezji i Laosu. Akcja filmu rozgrywa się w krainie zwanej Lumandrą, opisywaną jako „wyimaginowana ziemia zamieszkana przez starożytną cywilizację”, w której pięć klanów tworzy Ziemię Smoka. Niestety, smoki dawno wyginęły, a królestwo Kumandry zostało zaatakowane przez najeźdźców. Tytułowa Raya to samotna wojowniczka, która łączy siły z grupą odmieńców, aby odnaleźć ostatniego żyjącego smoka, który według niej ma moc uratowania Kumandry i przywrócenia pokoju w jej świecie.

Disney

Do tej pory ujawniono bardzo niewiele szczegółów dotyczących filmu Raya i ostatni smok. Fani mogli zobaczyć jedynie logo produkcji i jedną grafikę koncepcyjną przestawiającą dziewczynę na grzbiecie niesamowitego stworzenia podczas przeprawy przez Kumandrę.

Disney

Dwa dni temu Disney opublikował pierwszą grafikę promocyjną dla filmu, na której widzimy główną bohaterkę w finalnej wersji, ze wszystkimi szczegółami.

Disney

Raya ma na sobie tradycyjny dla jej kultury strój, a w ręce trzyma jakąś laskę, która prawdopodobnie odegra znaczącą rolę w filmie. Możemy zobaczyć również wskazówki odnośnie do misji odnalezienia ostatniego smoka, ponieważ za plecami bohaterki znajduje się kamienna świątynia i oświetlona niebieska ścieżka.

Niebieskie płomyczki nie różnią się zbytnio od leśnych duszków (ogników), które prowadziły Meridę!

Aktualnie obsadzono tylko dwie aktorki. W Rayę wcieli się Cassie Steele, a Awkwafina zagra smoczycę o imieniu Sisu. „Nie przypomina żadnego smoka, którego kiedykolwiek widziałeś; jest smokiem wodnym” – powiedziała Awkwafina. Przypomnijmy, że raperka zagrała również w Angry Birds 2 (2019) i w hicie Netfliksa Bajecznie bogaci Azjaci (2018), a w nadchodzącym remake’u live-action Małej syrenki (1989) użyczy głosu mewie, która w polskiej wersji językowej nazywała się Blagier (ang. Scuttle).

Od lewej: Awkwafina, Cassie Steele; EW. com
Disney

Raya i ostatni smok jest jednym z trzech animowanych filmów Disneya z ostatnich pięciu lat, w którym główną postacią jest kobieta o niebiałym kolorze skóry. Pierwszą była Vaiana (Polinezyjka) z filmu Vaiana: Skarb oceanu (2016), drugą będzie Raya (Azjatka), a trzecią bohaterka filmu Encanto od współtwórców Zwierzogrodu (2016).

Raya i ostatni smok to debiut reżyserski Paula Briggsa (aktor – Księżniczka i żabie (2009), Wielka Szóstka (2014), Kraina Lodu (2013), departamenty sztuki i animacji przy powyższych tytułach oraz takich animacjach jak Piorun (2008), Zaplątani (2010) i Zwierzogród) oraz Deana Wellinsa (departamenty sztuki i animacji przy wszystkich filmach, przy których pracował Briggs oraz takich tytułach jak Stalowy gigant (1999), Planeta skarbów (2002), Vaiana: Skarb oceanu, Ralph Demolka w Internecie (2018)). Scenariusz napisała Adele Lim (Bajecznie bogaci Azjaci, Dynastia, 2017, Pogoda na miłość, 2003-2012).

Premiera Raya i ostatni smok zaplanowana była na 25 listopada 2020 roku, jednak w wyniku pandemii termin zmieniono na 12 marca 2021.

Jeśli jesteście miłośnikami mitycznych stworzeń, to z pewnością zainteresuje Was również nadchodzący film Wish Dragon o różowym smoku spełniającym marzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial