Newsy Shorty

Animowany teaser horroru „Candyman” to przerażające dzieło sztuki. Historia morderczego ducha

Mroczne dzieło sztuki.

Nowy zwiastun Candymana nie zawiera żadnych scen z nadchodzącego horroru, nie zmienia to jednak faktu, że jednocześnie zapiera dech w piersiach i jest głęboko niepokojący.

Do sieci trafił dwuipółminutowy teaser, który składa się w całości z animowanych kukiełek. Wideo jest luźno oparte na historii tytułowego bohatera i zawiera wiele przygnębiających scen rasizmu, takich jak policjanci bijący skulonego czarnoskórego mężczyznę, którego następnie napada i morduje tłum.

Ponury zwiastun skutecznie nadaje ton nadchodzącemu Candymanowi, który będzie bezpośrednią kontynuacją filmu o tym samym tytule z 1992 roku. Fabuła oryginalnego horroru skupiała się na mściwym duchu czarnoskórego artysty i syna niewolnika, który zabija tych, którzy go wzywają. W sequelu poznamy czarnoskórego artystę Anthony’ego (Yahya Abdul-Mateen II), który poznaje tragiczną i przerażającą historię tytułowego mordercy. Chcąc utrzymać swój status w chicagowskim świecie sztuki, Anthony zaczyna zagłębiać się w makabryczne szczegóły, które wykorzystuje w swoich obrazach, nieświadomie otwierając drzwi do złożonej przeszłości i niepojętej przemocy przyszłości.

Teatr cieni wykonał Manual Cinema, a partyturę napisał Robert Aiki Aubrey Lowe. Reżyserka obrazu, Nia DaCosta, napomknęła, że ich praca pojawi się w Candymanie.

Animowany teaser został udostępniony kilka miesięcy po aktorskim trailerze. Premiera Candymana zaplanowana była na czerwiec 2020, jednak z powodu pandemii horror zawita na ekranach dopiero 25 września br..

Producentami filmu reżyserowanego przez DaCostę są Ian Cooper, Win Rosenfeld i Jordan Peele, a Rosenfeld, Peele i DaCosta są autorami scenariusza. Candyman to trzecie horrorowe doświadczenie Peele’ego, po jego reżyserskiej pracy nad uznanymi Uciekaj! (2017) i To my (2019), które pomogły wynieść komika znanego z duetu Key & Peele na czołowe w miejsce w przemyśle filmowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial