Newsy

„Mała syrenka” live-action. Ruszyły nagrania głosowe, a Vanessę może zagrać piosenkarka country!

Nowości.

Minęły ponad cztery miesiące, odkąd produkcja Małej syrenki live-action została tymczasowo wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa. Wbrew pozorom, prace nad filmem nie stanęły całkowicie – w międzyczasie Alan Menken potwierdził, że ścieżka dźwiękowa została już ukończona, a w filmie usłyszymy zarówno hity z animowanego oryginału, jak i nowe piosenki.

Mamy także trochę nowości:

Możliwe, że w alter ego Urszuli, piękną Vanessę, wcieli się Kacey Musgraves. Podobno nagrodzona Grammy piosenkarka country i autorka teksów prowadziła z Disneyem rozmowy dotyczące jej wcielenia się w okrutną femme fatale. Nie wiemy jednak, czy ostatecznie Musgraves pojawi się w obsadzie.

Drew Gurian/Invision/AP, Disney

Jeśli tak by się stało, to nie będzie to pierwsza współpraca artystki z Disneyem. Musgraves nagrała własną wersję All Is Found do Krainy lodu 2 (jej wykonanie słyszymy podczas napisów końcowych), a także cover A Spoon of Full Sugar z Mary Poppins.

Wiemy natomiast, że ruszyły nagrania aktorów głosowych. Skyler Shuler, edytor naczelny Disneya, umieścił na swoim Tweeterze zdjęcie przedstawiające Jacoba Tremblaya, który nagrywa swoje kwestie do roli przyjaciela Ariel, Florka.

Nadal nie ogłoszono, kiedy Mała syrenka live-action zagości na ekranach, jednak wznowienie prac napawa nas optymizmem!

Aktorski remake Małej syrenki reżyseruje Rob Marshall, który odpowiada za takie hity, jak Chicago i Wyznania gejszy. Będzie to już czwarty film, który reżyser nakręci dla wytwórni – owocami wcześniejszej współpracy z Disneyem są Mary Poppins powracaTajemnice lasu oraz Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach.

Obsadzeni zostali do tej pory:

Halle Bailey – Ariel

Halle Bailey, Rodin Eckenroth/Getty Images

Jonah Hauer-King – Książę Eryk

Jonah Hauer-King, IGN

Melissa McCarthy – Urszula

Melissa McCarthy, Tolga Akmena/AFP/East News

Aktorzy głosowi: Jacob Tremblay – Florek, Awkwafina – Blagier, Daveed Diggs – Sebastian

Od lewej: Tremblay, Awkwafina, Diggs gossipgist.com, Wikipedia, npr.org

Javier Bardem  Król Tryton (niepotwierdzone)

Javier Bardem, wealthypersons.com

Jeśli interesują Was aktorskie wersje animacji Disneya, to koniecznie zajrzyjcie do naszej listy: Disney – nadchodzące remaki live-action. Na co czekamy? Pełna lista i szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial