Wiedza tajemna

„Smerfy 2”. 10 faktów o drugiej części przygód czarodziejskich istot

Kontynuacja przygód niebieskich ludzików. Wsiadajcie na paryski roller-coaster (jak w filmie Smerfetka i Gargamel!), zapnijcie pasy i wyruszcie ze mną w niesamowitą podróż po świecie Smerfów 2 (2013)!

Za reżyserskimi sterami stanął Raja Gosnell (Alex sam w domu (1997), Scooby-Doo (2002), Scooby-Doo: Potwory na gigancie (2004), Smerfy (2001)).

10 faktów o drugiej części przygód Smerfów

#1 To ostatni występ amerykańskiego aktora i komika Jonathana Wintersa (Ten szalony, szalony świat, 1963). Filmowy Papa Smerf zmarł zaledwie dziewięć dni po ostatniej sesji nagraniowej, w wyniku czego tytuł został zadedykowany jego pamięci.

Video pochodzi z nagrań do pierwszej części filmu, w której również grał Winters.

#2 Kiedy Gargamel stwierdza, że Smerfetka jest jego córką, wypowiada słówa: „Search your feelings, you know it to be true”, cytując przemówienie Dartha Vadera z Gwiezdnych wojen: Część V – Imperium kontratakuje (1980).

#3 To pierwszy film Sony Animation, w którym występuje kobieca protagonistka, a także pierwsza kontynuacja studia, w której zmienia się (nie przeobraża, ale obejmuje ważniejszą funkcję) główny bohater (Smerfetka przejęła stery od Ciamajdy).

#4 W polskiej wersji językowej udział wzięli m.in. Jerzy Stuhr (Gargamel), Małgorzata Socha (Smerfetka), Agnieszka Dygant (Vexy), Waldemar Barwiński (Patrick), Miłogost Reczek (Victor), Andrzej Gawroński (Papa Smerf), Jakub Szydłowki (Hankus) i Grzegorz Drojewski (Ciamajda).

IG @malgosia_socha, Sony
Sony, IG @agnieszka_dygant_official

#5 Pierwszy sequel Sony z kinową premierą.

Jak powstała Smerfetka?

W filmie Gargamel potrzebuje m.in. plastra wosku oraz szczypty Miłości, aby nauczyć się tworzyć Smerfy. Czego użył potężny mag do wykreowania Smerfetki w serialu? Magicznej plasteliny, cukru i obrzydliwych przypraw, kamienia w roli serca, pół tuzina kłamstw, wrzasku sroki, pieprzu oraz krokodylich łez. Jego starania możemy podziwiać w pierwszym epizodzie serialu Smerfy (1081-1989), Smerfetka. Pst! Seria jest dostępna na Netfliksie.

#6 Sofía Vergara nakręciła epizod, w którym ponownie zagrała Odile Anjelou ze Smerfów (2011), ale scena została ostatecznie usunięta.

Vergara w piewszej części serii.

#7 Mydło w jednej ze scen nazywa się „Bleua La Lune”. Jest to odniesienie do pierwszej części, gdzie Błękitny Księżyc miał duże znaczenie!

Sony

#8 Papa Smerf jest w filmie kilkakrotnie nazywany Świętym Mikołajem, co wynika z faktu, że jego wygląd ​​jest podobny do brodacza roznoszącego prezenty. Co ciekawe, Jonathan Winters (Papa Smerf) zagrał Mikołaja w Santa vs. the Snowman (1997) i Santa vs. the Snowman 3D (2002).

#9 W rolę Smerfetki ponownie wciela się Katy Perry!

#10 Nowi członkowie obsady to wredki Christina Ricci i J. B. Smoove (Vexy i Hankus) oraz Brendan Gleeson jako ojczym Patricka Winslowa.

Christina Ricci

Piosenkę do filmu wykonała cudowna Britney Spears!

Zobacz też: Do telewizji wracają „Smerfy”! Jak będą wyglądać?

Smerfy powrócą w nowej przygodowej grze 3D!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial