Newsy

Zwiastun nowego filmu twórców „Twojego Vincenta” – „Chłopi” Reymonta

„Tak mnie czasek cosik podrywa, tak ponosi, że tego nieba bym się uwiesiła i z tymi chmurami poniesła we świat.”

Chłopi to najnowszy film w reżyserii Doroty Kobieli – nominowanej między innymi do Oscarów, Złotych Globów czy Nagród BAFTA. Idąc śladem jej ostatniego sukcesu – filmu Twój Vincent, który uzyskał aż 42 miliony w światowym box office, film Chłopi zostanie zrealizowany z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie. Historia filmu oparta jest na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule, a w jej sercu znajdzie się piękna, wymykająca się ciasnym ramom społecznym Jagna. 

„Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile” – opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu. „To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem”.

Film powstanie w oparciu o malarstwo okresu „Młodej Polski”, które idealnie oddaje nastrój powieści. Zobaczymy interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc, czy Leon Wyczółkowski.

Muzykę stworzy wielokrotnie nagradzany producent, raper i beatbokser Łukasz L.U.C. Rostkowski. W ramach swojego międzynarodowego projektu Rebel Babel Film Orchestra kompozytor tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy), stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.

W obsadzie są Kamila Urzędowska (Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek) oraz Ewa Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzej Konopka (Wójt).

Premiera Chłopów planowana jest na rok 2022.

Next Film
Next Film
Next Film
Next Film
Next Film

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial