Newsy

Zwiastun nowego filmu twórców „Twojego Vincenta” – „Chłopi” Reymonta

„Tak mnie czasek cosik podrywa, tak ponosi, że tego nieba bym się uwiesiła i z tymi chmurami poniesła we świat.”

Chłopi to najnowszy film w reżyserii Doroty Kobieli – nominowanej między innymi do Oscarów, Złotych Globów czy Nagród BAFTA. Idąc śladem jej ostatniego sukcesu – filmu Twój Vincent, który uzyskał aż 42 miliony w światowym box office, film Chłopi zostanie zrealizowany z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie. Historia filmu oparta jest na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule, a w jej sercu znajdzie się piękna, wymykająca się ciasnym ramom społecznym Jagna. 

„Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile” – opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu. „To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem”.

Film powstanie w oparciu o malarstwo okresu „Młodej Polski”, które idealnie oddaje nastrój powieści. Zobaczymy interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc, czy Leon Wyczółkowski.

Muzykę stworzy wielokrotnie nagradzany producent, raper i beatbokser Łukasz L.U.C. Rostkowski. W ramach swojego międzynarodowego projektu Rebel Babel Film Orchestra kompozytor tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy), stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.

W obsadzie są Kamila Urzędowska (Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek) oraz Ewa Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzej Konopka (Wójt).

Premiera Chłopów planowana jest na rok 2022.

Next Film
Next Film
Next Film
Next Film
Next Film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial