Newsy

Nowa kreskówka dla dzieci od uznanych twórców! PBS wie, co robi

Nowa animowana propozycja Elinor Wonders Why PBS zachęca dzieci do zadawania pytań, znajdowania odpowiedzi i poznawania otaczającego ich świata przyrody, wykorzystując umiejętności dociekania (niemalże naukowego!).

Wieloplatformowa seria została stworzona przez znanego rysownika i inżyniera robotyki Jorge’a Cham (PHD Comics) oraz fizyka i pedagoga Daniela Whitesona, współprowadzących podcast Daniel & Jorge Explain the Universe oraz autorów książki Nie mamy pojęcia: Przewodnik po nieznanym wszechświecie (We have no idea, 2017).

Fabuła koncentruje się na przygodach Elinor i jej przyjaciół. Są nimi Ari, zabawny i pomysłowy nietoperz i Olive, spostrzegawcza i ciepła słonica. Wraz z nimi młodzi widzowie (od 3-5 lat) odkrywają Animal Town. Kiedy główna bohaterka napotyka coś, czego nie rozumie (m.in. zastanawia się, dlaczego ptaki mają pióra, a także jak małe mrówki budują ogromne mrowiska), będzie ona drążyć temat aż do skutku. W swojej dedukcji Elinor posługuje się schematami znanymi z rozważań naukowych i projektowania w inżynierii. Nie dziwimy się, zważywszy na nazwiska ww. twórców. Zapowiada się wartościowa rozrywka dla maluchów!

Serial zadebiutuje w Stanach w stacjach PBS, kanale PBS KIDS 24/7 i platformach cyfrowych PBS KIDS już na początku września br.

PBS Kids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial