Newsy

„Baymax Dreams”: sezon 2. Nowe technologie

Disney Television Animation (DTVA) udostępniła 3 sierpnia pierwszy odcinek drugiego sezonu Baymax Dreams. Składająca się z trzech shortów seria, na podstawie nominowanego do nagrody Emmy serialu telewizyjnego Wielka Szóstka, miała swoją premierę w 2018 roku.

Artyści i technicy mający doświadczenie w pracy przy filmie, projektach telewizyjnych, rzeczywistości wirtualnej i środowiskach interaktywnych, stworzyli nowe odcinki serialu przy użyciu innowacyjnych środków. Były one niezbędne m.in. do uzyskania szybszej iteracji (stosowanie tej samej procedury w programowaniu) i renderowania.

W pierwszym sezonie skorzystano z funkcjonalności technologii renderowania w czasie rzeczywistym, za pomocą narzędzia często używanego w branży gier. Wszystko to we współpracy z Unity Technologies, która zastała nagrodzona Emmy w dziedzinie technologii i inżynierii. Disney kontynuuje współpracę z firmą.

Drugi sezon Baymax Dreams pełen jest ulepszeń. Najważniejsze są nowe możliwości w zakresie efektów wizualnych, oświetlenia i cieniowania. W rezultacie shorty prezentują najwyższą jakość.

Dzięki VFX Graph & Shader Graph firmy Unity, artyści byli w stanie osiągnąć interesującee zmiany w interfejsie użytkownika, które wcześniej byłyby możliwe tylko przy użyciu kodu. Ekran brzucha Baymaxa, palenisko, a nawet niebo są bardziej szczegółowe i realistyczne, a to przyczynia się do bardziej dynamicznego i angażującego doświadczenia widza. W kwestii światła wielką rolę odgrywa High Definition Lighting Pipeline (HDRP).

Nowy sezon Baymax Dreams pojawi się na YouTube’ie już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial