Newsy

Powstaje reboot „Ren i Stimpy” dla Comedy Central. Kontrowersyjna produkcja

Comedy Central (ViacomCBS) nie zwalnia tempa. Po ogłoszeniu powstania nowych odcinków Beavis i Butthead (1993-2011), a także spin-offa Darii (1997-2003), Jodie, stacja poinformowała, że pracuje na rebootem nagrodzonego Emmy Ren i Stimpy (1991-1996). Widać, że jej polityka nastawiona jest na odświeżanie starych serii.

Ren i Stimpy mimo że emitowany był na kanale dla dzieci (Nickelodeon) w latach 90. uważany był za propozycję raczej dla widzów dorosłych. Czarny humor przeplatał się w serialu z nieograniczoną wyobraźnią twórców. Ren to sarkastyczny pies rasy chihuahua (niezbyt sympatyczny). Stimpy z kolei można określić mianem niezbyt mądrego kocura z językiem na wierzchu (bezwzględnie oddanego Renowi). Twórcą serialu jest amerykańsko-kanadyjski animator, John Kricfalusi (The Ripping Friends, 2002).

W serii nie brakuje podtekstów seksualnych, wulgaryzmów, masochizmu i sadyzmu. W pewnym momencie zarząd kanału Nickelodeon stwierdził, że nie do końca utożsamia się z takimi treściami (konkretnie wówczas, gdy w jednym z odcinków Ren zabija starszego mężczyznę). Kricfalusi został zwolniony ze stacji. Teraz za sprawą Comedy Central jego dziedzictwo ma szansę ożyć. Stety albo niestety.

„Cieszymy się, że możemy na nowo odkryć tę kultową franczyzę z nowym zespołem kreatywnym i naszymi partnerami w Nickelodeon Animation Studio” – powiedział Chris McCarthy, prezes ViacomCBS Entertainment & Youth Group. „Ren & Stimpy dołącza do naszej szybko rozwijającej się listy animacji dla dorosłych, w tym South Park, Beavis i Butt-Head i Clone High.”

John Kricfalusi

Zobacz też: Nickelodeon. „SpongeBob Kanciastoporty”, „Awatar: Legenda Aanga” i wiele więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial