Wiedza tajemna

„SpongeBob Kanciastoporty”. 10 faktów o hicie Nickelodeon. Kradzież balonów z uroczą gąbką!

Pierwszy pełnometrażowy film na podstawie hitowego serialu Nickelodeon. Premierę miał w 2004 roku. Za kamerą stanęli Stephen Hillenburg i Mark Osborne.

#1 Miał być finałem serialu SpongeBob Kanciastoporty (1999), jednak serial został przedłużony na kolejny sezon ze względu na sukces filmu i wysoką oglądalność serii.

Nickelodeon

#2 Zbudowano 11-metrową figurkę Davida Hasselhoffa, aby kamerzyści mogli filmować bez fatygowania samego Hasselhoffa.

#3 Rola Davida Hasselhoffa została napisana, zanim jeszcze zwrócono się do aktora. Chętnie zgodził się bez czytania scenariusza, w dużej mierze na przez wzgląd na prośbę swoich córek.

#4 Był to ostatni tradycyjnie animowany film od Paramount Pictures i Nickelodeon Movies. Kolejny tytuł z uniwersum SpongeBob: Na suchym lądzie (2015), ukazał się około 11 lat później.

SpongeBob na suchym lądzie

#5 Alec Baldwin wcielił się w rolę Dennisa, ponieważ jego dzieci są fanami serialu.

#6 Twórca postaci SpongeBoba, Stephen Hillenburg wielokrotnie odrzucał prośby Paramount o przekształcenie jego kultowego serialu telewizyjnego w film fabularny, zanim ostatecznie ustąpił w 2004 roku. Nie miał powodów do obaw!

Nickelodeon

#7 Głos Toma Kenny’ego (SpongeBob) jest wyższy niż w serialu.

#8 Podczas premiery filmu prawie 5000 gigantycznych nadmuchiwanych SpongeBobów zostało zamówionych (aby unosiły się na dachu restauracji Burger King) w ramach kampanii filmowej. W listopadzie tego samego roku zgłoszono, że część z nich została skradziona. Kradzieże zgłoszono w dziesięciu stanach. Russ Klein, dyrektor ds. Marketingu znanej sieci fast-food, powiedział, że nie znają motywów „spongenappów”.

Otrzymali jednak okup w stanie Minnesota, który brzmiał: „Mamy SpongeBoba. Daj nam 10 krabburgerów, frytek i koktajli mlecznych!” Burger King zaoferował nawet nagrodę w postaci rocznego zapasu lubianych kanapek Whoppers ( w dolarach) każdemu, kto miał informacje prowadzące do bezpiecznego zwrotu balonów. Niektóre zostały zwrócone. Inne zostały sprzedane w serwisie eBay nawet za tysiąc dolarów. Stephen Simon i Conrad Mecure zostali aresztowani za kradzież, groziła im grzywna w wysokości 500 dolarów i do 18 miesięcy więzienia. Mówiono, że Simon jest dumny z tego, co zrobił.

Burger King

#9 To pierwszy film Nickelodeon Movies, który stał się hitem kasowym od czasu Jimmy Neutron: mały geniusz (2001) i drugi film Nickelodeon Movies, który jest przedłużeniem serialu po Pełzakach: Gdzie jest bobas? (1998).

#10 Scarlett Johansson (Mindy, córka Neptuna) przyjęła rolę w filmie, ponieważ jest wielką fanką kreskówek, zwłaszcza Ren i Stimpy (1991).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial