Wiedza tajemna

„Hop”. Wielkanocny zając od Illumination. W filmie lokowanych jest ponad 90 marek!

Hop (2011) w reżyserii Tima Hilla (Garfield 2, 2006, SpongeBob Film. Na suchym lądzie, 2021) to jedyny film w dorobku Illumination (i drugi w ogóle) będący hybrydą animacji i liva-action. W jego obsadzie znaleźli się James Marsden (Zaczarowana, 2007, Sonic. Szybki jak błyskawica, 2020), Russell Brand (Dr. Nefario z serii Jak ukraść księżyc?) i Hank Azaria (Gargamel ze Smerfów, 2011 i Smerfów 2, 2013, Sony).

Główny bohater, zajączek Zet (Artur Pontek), nie chce przejąć po swoim ojcu fabryki słodyczy na Wyspie Wielkanocnej. Postanawia uciec z domu, aby spełnić swoje marzenie o zostaniu perkusistą rockowego zespołu. Czy mu się to uda?

Po tym krótkim wstępie kicamy w kierunku zakulisowych ciekawostek!

#1 Hop przenosi lokowanie produktu na nowy poziom dzięki 92 różnym firmom, które pojawiły się w filmie, w tym Holiday Inn, Krispy Kreme, Lindt, Kraft Foods, The Hershey Company, Build-A-Bear Workshop, Kodak, Hallmark, HMV i Burger King.

#2 Jak już wcześniej wspomniałam, to jedyny hybrydowy film (animacja/live action) od Illumination Entertainment. Szkoda, że studio nie rozwija kolejnych takich projektów. Może to wynikać z faktu, że tytuł z kicaczem w roli głównej zarobił zaledwie 184 miliony dolarów na świecie, co jest najgorszym wynikiem studia.

James Marsden (Fred) i Zet (Russel Brand), Illumination

#3 To pierwszy z dwóch tytułów LA / CGI z 2011 roku, w których występuje Hank Azaria (przebiegłe kurczaki Carlos i Phil). Drugi to Smerfy (2011).

#4 James Corden, Daniel Radcliffe, Matt Lucas, Eddie Izzard i David Tennant byli brani pod uwagę w roli E.B (Russel Brand). Corden 7 lat później podłożył głos Królikowi w innym filmie Live Action / CGI – Piotruś Królik (Sony, 2018). Co ma wisieć, nie utonie.

#5 Legenda o zajączku wielkanocnym wywodzi się z niemieckiej tradycji chrześcijańskiej, ale została spopularyzowana przez braci Grimm

#6 E.B. został zaprojektowany przez uzdolnionego Amerykanina Petera DeSève’a, który stworzył wiele postaci z Epoki lodowcowej (2002).

Illustration History

#7 Czwarty film-hybryda od Universal – po Kacprze (1995), Rockym i łosiu Superktosiu (2000) i Paulu (2011). Studio widzi w tej technice potencjał!

#8 Drugi film znanej z serialu Trawka (2005-2012) aktorki Elizabeth Perkins (pani Królicka), w którym zwierzęta prowadzą tajną działalność. Pierwszym był Psy i koty (2001) od Warner Bros.

AceShowzBiz.com

#9 Ricky Gervais, Jim Broadbent, Michael Caine i Ralph Fiennes byli brani pod uwagę do roli pana Bunny’ego. Ostatecznie angaż otrzymał Hugh Laurie.

Pan Bunny, Hop

#10 To pierwszy film Illumination, który nie stał się franczyzą. To także pierwszy obraz CGI z zającem jako protagonistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial