Newsy

Pierwsza otwarcie biseksualna bohaterka Disneya. Amity z „The Owl House”

Świat animacji powoli staje się miejscem bardziej postępowym, w dużej mierze za sprawą ciężkiej pracy twórców przeciwstawiających się strukturom przemysłu, który jest oporny na zmiany.

Disney

Niezmiernie nas zatem raduje, że niezłomny w mediach rodzinnych Disney Channel osiągnął nowy kamień milowy w reprezentacji LGBTQ+! Dana Terrace, twórczyni i producentka wykonawcza The Owl House, potwierdziła, że Amity, tak jak usłyszeliśmy w serialu, jest biseksualna. Czyni ją to jedną z pierwszych queerowych bohaterek Disneya.

„Jestem bi! Chcę napisać postać bi, do cholery! ”

– napisała na swoim Twitterze Terrace, której filmografia obejmuje reżyserię Kaczych opowieści (2017) i storyboarding do Wodogrzmotów Małych (2017). „Na szczęście mój upór się opłacił i teraz jestem BARDZO wspierana przez obecne kierownictwo Disneya”.

Terrace dodała w drugim poście: „Podczas okresu preprodukcji bardzo otwarcie mówiłam o moim zamiarze umieszczenia queerowych dzieci w głównej obsadzie. Jestem beznadziejnym kłamcą, więc przemycanie tego byłoby trudne… Kiedy dostaliśmy zielone światło, niektórzy kierownicy Disneya powiedzieli mi, że NIE mogę przedstawić żadnej formy relacji bi lub gejowskiej na [Disney] Channel”.

Tweet wywołał wiele odpowiedzi, w tym od Alexa Hirscha, twórcy uznanego serialu Disney Channel Wodogrzmoty Małe. Artysta porównał dzisiejszy poziom akceptacji kanału ze swoim doświadczeniem sprzed kilku lat.

Na początku tego roku Disney XD wzbudził gniew One Million Moms, nienawistnej grupy walczącej z LGBTQ+, za pokazanie ojców Violet w jednym z odcinków Kaczych opowieści.

Mniej więcej miesiąc później swoją premierę na Disney+ miał pierwszy projekt Pixara, w którym głównym bohater jest gejem – short Stevena Huntera pod tytułem Out.

Pierwszy raz studio wprowadziło postać homoseksualną przy okazji filmu Naprzód (2020). Niestety, w Polsce jej wypowiedź na temat swojej dziewczyny została ocenzurowana.

Naprzód, Pixar

The Owl House śledzi losy Luz, pewnej siebie nastolatki, która natrafia na portal do magicznej krainy, gdzie zaprzyjaźnia się ze zbuntowaną wiedźmą Edą i małym wojownikiem Kingiem. Pomimo braku magicznych zdolności, Luz realizuje swoje marzenie o zostaniu czarownicą, służąc jako uczennica Edy w Sowim Domu. Dla Amity Luz była rywalką, a z czasem jej uczucia ewoluowały w romantyczną stronę.

Serial otrzymał zamówienie na drugi sezon przed swoją styczniową premierą.

Disney

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial