Wiedza tajemna

„LEGO. Przygoda 2”. 25 faktów o ostatnim filmie LEGO od Warner Bros.

LEGO. Przygoda 2 (2019) to animowana komedia od Mike’a Mitchella (Shrek Forever, 2010 Trolle, 2016). Spełnia swoją rolę, ale nie do końca wybujałe oczekiwania widzów, będące wynikiem bardzo udanej LEGO Przygody (2014), jak i jej spin-offu z Batmanem w roli głównej z 2017 roku, który przez wielu nazywany jest najlepszym filmem o Batmanie.

Minęło pięć lat odkąd wszystko było czadowe. Emmet wraz z przyjaciółmi stoją przed nowym wyzwaniem: musza ocalić Klocburg przed kosmicznymi najeźdźcami LEGO Duplo. Jakby tego było mało, przyjaciele Emmeta zostają porwani przez Słodką Zadymę. Czy LEGO świat da się uratować?

LEGO Przygoda 2. 25 faktów

#1 W filmie pojawia się wzmianka o Marvelu, który „nie odpowiada na telefony”. Postaci z uniwersum Marvela są nieobecne w filmach Lego z powodu problemów z prawami Disneya. Postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen (uniwersum również należącego do Disneya) pojawiły się jednak w filmie w Lego: Przygoda (2014), ale nie w sequelu.

#2 Aktorka Stephanie Beatriz (Sweet Mayhem/Słodka Zadyma) ma charakterystyczną małą bliznę na prawej brwi, która została spowodowana potknięciem się o kawałek LEGO, gdy miała 10 lat (mówi o tym ok. 1:30 filmiku). Beatriz znana jest głównie dzięki swojej roli w serialu Brooklyn 9-9.

Sweet Mayhem

#3 Piosenka Gotham City Guys nawiązuje do każdego aktora, który grał Batmana w filmach live-action od 1966 roku: Christiana Bale’a, Michaela Keatona, Bena Afflecka, George’a Clooneya, Val Kilmera i niezapomnianego Adama Westa.

#4 Imiona Ripley i Connor, które noszą antagoniści-dinozaury, pochodzą od dwóch bohaterów science-fiction Ellena Ripleya z serii Alien (pol. Obcy) i Sarah Connor z serii Terminator.

#5 Kiedy Liga Sprawiedliwości wyrusza walczyć z najeźdźcami z kosmosu, ktoś pyta, gdzie jest Batman. Wonder Woman odpowiada, że ​​wyrusza na solową przygodę – prawdopodobnie chodzi o wydarzenia z LEGO® Batman: Film (2017).

#6 13 minut. Tyle trwają napisy końcowe po tym seansie. Są one najdłuższe ze wszystkich „creditsów” filmów animowanych z innej stajni niż Disney. Jest to zatem pierwsza animacja w której tak długie napisy nie kończą się dodatkową sceną.

#7 Dom marzeń Emmeta jest w rzeczywistości oparty na domu, w którym Emmet rozbija się, gdy Lucy przekazuje mu sterowanie motocyklem w filmie Lego: Przygoda (2014).

#8 Kiedy Rex i Emmet przybywają do Systemu Sistar, scena opuszczenia statku przypomina tę filmu Obcy – decydujące starcie (1986).

#9 Kiedy filmowa mama nadepnie na cegłę, komentuje, że poziom bólu jest zbliżony do bólu towarzyszącego kobiecie podczas porodu. Oczywiście żartuje, ale badania wykazały, że ból podczas stąpania po klockach Lego jest w rzeczywistości większy niż podczas chodzenia po rozżarzonych węglach lub potłuczonym szkle.

#10 Ze względu na odbiór filmu, uznany za rozczarowujący według standardów studia, Warner Bros. zrzekło się praw do filmów na bazie marki LEGO. Finalnie Zyskało je Universal Studio. Tym samym jest to ostatni film oparty na klockach Lego wyprodukowany przez Warner Bros.

#11 Projekt Rexa jest częściowo inspirowany LEGO Jack Stone. Jack Stone to linia z początku XXI wieku, nieco pogardzana przez entuzjastów LEGO.

Rex, Warner Bros. Animation
LEGO Jack Stone

#12 Słodka Zadyma jest oparta na „minilaleczkach” Lego Friends.

#13 Richard Ayoade (Ice Cream Cone) i Noel Fielding (Balthazar) są wieloletnimi przyjaciółmi i częstymi współpracownikami, którzy pracowali razem przy The Mighty Boosh i The IT Crowd.

#14 Jorma Taccone (głos Larry’ego Poppinsa) stanowi jedną trzecią zespołu The Lonely Island, który jest współautorem i wykonawcą utworu Everything is Awesome w filmie Lego: Przygoda (2014) we współpracy z Tegan i Sarą. Dla przypomnienia zamieszczam tę pozytywną nutę!

Larry Poppins

#15 Kiedy Emmet (Chris Pratt) udaje się na statek kosmiczny, by uratować przyjaciół, mówi Planty, żeby zapięła pasy. To nawiązanie do filmu Strażnicy Galaktyki (2014), kiedy Star-Lord (także Chris Pratt) każe Grootowi zapiąć pasy.

#16 Brat głównej bohaterki z serialu Cartoon Network Kicia Rożek (ang. Unkitty! 2017), Puppycorn, zalicza w filmie cameo.

#17 Podczas piosenki Gotham City Guys można usłyszeć kilka pierwszych nut z partytury Danny’ego Elfmana (Miasteczko Halloween, 1993, Alicja w Krainie Czarów, 2010) do Batmana (1989).

#18 Na ekranie wyświetlane są trzy różne wersje Wonder Woman. Są nimi minifigurka, minilaleczka (Lego Friends) i Duplo. W postać wcielić się miała Gal Gadot, ale ostatecznie angaż otrzymała Cobie Smulders (Robin z Jak poznałem waszą matkę?). Co jest dość osobliwe, bo w Aquamana wciela się Jason Momoa znany z filmowej wersji przygód bohatera ze stajni DC.

#19 Film nawiązuje do krytyki swojego poprzednika – tytułu Lego: Przygoda (2014). Konkretnie do faktu, że chociaż Żyleta (a.k.a. Lucy) była twardszą i mądrzejszą postacią i wykonała większość pracy, to Emmet- „nieszczęsny mężczyzna” (nie ona), został uznany bohaterem.

#20 Drugi film muzyczny Warner Animation Group po Małej Stopie (2018).

#21 Druga komputerowo animowana kontynuacja Warner Bros po Happy Feet: Tupot Małych Stóp 2 (2011). A pierwsza grupy Warner Bros Animation.

Nie licząc hybryd akcji i animacji, takich jak Kosmiczny mecz (1996), Osmosis Jones (2001) i Looney Tunes znowu w akcji (2003); to piąty animowany Warner Bros sięgający do sekwencji aktorskich, wcześniejsze to kolejno Happy Feet: Tupot małych stóp (2006), Happy Feet: Tupot małych stóp 2 (2011), Lego: Przygoda (2014) i The Lego Ninjago Movie (2017).

#22 Takanuva, główna gwiazda pierwszego filmu LEGO Bionicle: Maska Światła (2003) miała w pewnym momencie pojawić się w filmie jako część ekipy Rexa. Pojawił się on w grafikach koncepcyjnych inspirowanych oryginalnym projektem zabawki z 2003 roku. Nie wiadomo, dlaczego został wycięty, ponieważ byłby pierwszą postacią z serii LEGO Constraction, która pojawiła się w filmie LEGO. Ponowne uruchomienie serii Bionicle i figurek Gwiezdnych Wojen zostało anulowane podczas produkcji filmu z powodu niskiej sprzedaży, co może być jednym z powodów, dla których Takanuva został wycięty.

#23 Piąty film animowany Channinga Tatuma, po Lego: Przygoda (2014), Księga życia (2014), LEGO® Batman: Film (2017) i Mała Stopa (2018).

#24 Czwarty film animowany Willa Ferrella, po Ciekawskim George’u (2006), Megamocnym (2010) i Lego: Przygoda (2014).

#25 Velma z serii Scooby-Doo pojawia się epizodycznie, prawdopodobnie by promować najnowszy film Warner Animation Group, Scooby-Doo! (2020).

LEGO Przygoda 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial