Newsy

90-letnia aktorka grająca Aurorę w „Śpiącej królewnie” prosi fanów o zaprzestanie kontaktu

Mary Costa, 90-letni aktorka, która użyczyła swojego głosu Księżniczce Aurorze z kultowego filmu Disneya Śpiąca królewna (1959), nie jest w stanie sprostać miłości swoich fanów.

Pandemia koronawirusa, która spowodowała u wielu osób nadmiar wolnego czasu, zaowocowała gigantyczną liczbą listów do Costy, która twierdzi, że otrzymała ich „więcej, niż byłabym w stanie kiedykolwiek odpowiedzieć”. W rezultacie była śpiewaczka operowa napisała, że po 20 sierpnia 2020 nie będzie odpowiadać na żadne listy od fanów.

Marc Davis (jeden z Dziewięciu Staruszków Disneya) i Mary Costa podczas prac nad Śpiącą królewną, Disney

W cyfrowym liście, który Costa przekazała mediom (umieszczony poniżej) czytamy również, że ​​wszelkie przedmioty, które wyślą do niej fani, zostaną przekazane na cele charytatywne. Patrząc na setki rzeczych opatrzonych podpisem aktorki i wystawionych na aukcjach w serwisie eBay, jesteśmy przekonani, że każdy fan i kolekcjoner autografów znajdzie tam coś dla siebie.

Costa nie jest pierwszą artystką związaną z Disneyem, która została zasypana pocztą od fanów. W latach 80. reżyser i animator Ward Kimball, jeden z Dziewięciu Staruszków Disneya (koniecznie wejdzie w ten tekst i zobaczcie, jakie postaci tworzył!), narzekał, że fani nie przestają wysyłać mu poczty i proszą o odpowiedzi na podstawowe pytania, które z łatwością mogliby znaleźć w książce. Przynajmniej raz zdarzyło się, że Kimball stracił cierpliwość – odpisał fanowi bez ładu i składu, a swojemu przyjacielowi powiedział, że ma nadzieję, że rozejdzie się wieść, że jego funkcje poznawcze pogorszyły się z wiekiem, więc fani dadzą mu spokój.

List aktorki:

HollywoodMemorabilia.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial