Newsy

„Poupelle Of Chimney Town”. Anime, które ma zawstydzić Disneya. Teaser

Co najmniej intrygujące anime Poupelle Of Chimney Town zadebiutować ma w japońskich kinach jeszcze w grudniu br. W 2021 film ma zacząć podbijać pozostałe rynki.

Yusuke Hirota, weteran animacji CG, wyreżyseruje tytuł we współpracy z japońskim Studio 4 ° C (Tekkonkinkreet, Children of the Sea). Materiałem źródłowym jest tytułowa książka z obrazkami stworzona przez Akihiro Nishino, który odpowiada za historię i scenariusz filmu. Jest on także jego producentem wykonawczym. Warto dodać, że do pracy nad książką artysta zatrudnił 33 ilustratorów! Wydana w 2009 roku publikacja sprzedała się w ponad 400 tys. kopii.

Teaser


FABUŁA: Poupelle z Chimney Town opowiada historię młodego Lubicchiego wdychającego gęsty dym z kominów jego odizolowanego miasta. Lubicchi tęskni za gwiazdami i błękitnym niebem, o których zawsze opowiadał mu jego ojciec. Pewnej fatalnej nocy Halloween spotyka on zrobionego ze śmieci i resztek, Poupelle’a.

„Kiedy mówię: „Mam zamiar prześcignąć lub pobić Disneya”, ludzie mówią: „Czy masz coś przeciwko niemu?” Wcale nie – kocham Disneya… [Ale] chcę zmierzyć się z mistrzem.” – powiedział w jednym z wywiadów Nishino.

Wierzymy, że się uda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial