Newsy

„Baba Yaga”. Kate Winslet i Glenn Close w obsadzie! Kto jeszcze? Film interaktywny!

Reżyserem projektu jest Eric Darnell, który wcześniej pracował między innymi nad filmami z serii Madagaskar wytwórni DreamWorks.

Baobab Studios odpowiedzialne za tytuł ogłosiło udział w projekcie uznanych aktorek: Kate Winslet (zdobywczyni Oscara za Lektora; nadchodzący dramat romantyczny Ammonite), Jennifer Hudson (zdobywczyni Oscara za Dreamgirls; nadchodzący film biograficzny o Arethcie Franklin Respect) i Glenn Close (trzykrotna zdobywczyni Złotego Globu i siedmiokrotnie nominowana do Oscara; Żona, Albert Nobbs). Dołączyły one do Daisy Ridley (Rey z nowych Gwiezdnych Wojen).

Jennifer Hudson

Nagrodzona Nagrodą Akademii Hudson została producentką wykonawczą filmu, którego światowa premiera będzie miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2020 w środę 2 września w ramach Venice VR Expanded.

Baba Yaga to inspirowana wschodnio-europejskimi legendami animacja, która przeznaczona jest do oglądania w technice VR (Virtual Reality). Styl wizualny jest oryginalną mieszanką dwuwymiarowej animacji pop-up, animacji ręcznej oraz poklatkowej. Co ciekawe, produkcja będzie interaktywna, co oznacza, że o rozwoju historii decydować będą wybory podejmowane przez widza. Z taką obsadą może wyjść z tego coś naprawdę dobrego!

Baba Yaga

Baba Yaga

Zobacz też: 20 faktów o filmie Madagaskar. Melman nie miał być żyrafą? Gloria w ciąży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial