Wiedza tajemna

„Kraina cudów”. 20 cudownych faktów o dziele Paramount Animation i Nickelodeon Movies

Kraina cudów (2019) to czwarty film od Paramount Animation (pozostałe to Sponge Bob. Na suchym lądzie, 2015, Monster Trucks, 2017 i Sherlock Gnom, 2018). Powstał we współpracy z Nickelodeon Movies, a swoją premierę miał w 2019 roku.

Opis dystrybutora: June urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt.

W filmie udział biorą m.in. Aleksandra Kowalicka (June), Małgorzata Socha (mama June), Michał Piela (Niedźwiedź Boomer), Magdalena Schejbal (Greta), Klaudiusz Kaufmann (Steve) oraz Waldemar Barwiński (Fistaszek). W oryginalnej wersji postaciom tym głosu użyczają kolejno Brianna Denski, Jennifer Garner, Ken Hudson Campbell (Titan – Nowa Ziemia, 2005), Mila Kunis, John Oliver (Zazu z nowego Króla Lwa, 2019) i Norbert Leo Butz.

20 faktów o opowieści o sile wyobraźni. Kraina cudów

#1 Pierwotnie tytuł brzmiał „Amusement Park”, a jego reżyserią zajął się Dylan Brown. Został on usunięty z projektu po oskarżeniu o nadużycia seksualne w styczniu 2018 roku, a film został przemianowany na Wonder Park. Ponieważ film był w większości ukończony w momencie zwolnienia, żaden inny reżyser nie został zatrudniony.

#2 Film nie ma wymienionego w napisach reżysera (ze względu na opisany wyżej skandal). Cech reżyserów prawie zawsze odmawia wydania filmu bez przypisanego reżysera z powodu różnych przepisów prawnych i zobowiązań umownych. W jaki sposób twórcom tego filmu pozwolono wydać film bez uznania reżysera, pozostaje niejasne.

#3 Wyrażenie Wonder Park nie zostało użyte w filmie ani razu. Zamiast tego używana jest nazwa Wonder Land. Stąd polski tytuł Kraina cudów.

#4 Pierwotnie miał zostać wydany 10 sierpnia 2018 roku, ale został przeniesiony na 15 marca 2019 roku, aby uniknąć rywalizacji z Krzysiu, gdzie jesteś? (2018) Disneya.

#5 Park rozrywki w tym filmie nazywa się „Wonderland”. W Ontario w Kanadzie znajduje się park rozrywki, który jest powszechnie znany jako Wonderland, chociaż jego pełna nazwa to „Canada’s Wonderland”. Wcześniej był własnością Paramount.

#6 Jeffrey Tambor pierwotnie miał zagrać w filmie Niedźwiedzia Boomera, ale został usunięty z projektu z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne koleżanek i został zastąpiony przez Kena Hudsona Campbella (Armageddon, Nagi peryskop).

Pst! Zobaczcie go i innych aktorów za kulisami ich pracy nad filmem!

#7 Pierwsza rola filmowa Kenana Thompsona dla wytwórni Nickelodeon od czasu Operacji „Hamburger”/Wojny na kotlety (1997).

Paramount Animation, Mulderville

Pan obok Thompsona to Ken Jeong (pierwszy po lewej), dla którego opisywany tytuł to szósta animacja w dorobku po Jak ukraść księżyc (2010), Minionki rozrabiają (2013), Turbo (2013), Pingwiny z Madagaskaru (2014) i Misiek w Nowym Jorku (2015).

#8 Pierwszy z trzech filmów Nickelodeon, które ukazały się w 2019 roku. Pozostałe dwa to Dora i Miasto Złota (2019) oraz Igrając z ogniem (2019). Poniżej ich zwiastuny. Ponadto jest to jedyny film Paramount Animation, który został wydany w 2019 roku..

#9 Film był w produkcji 5 lat.

#10 Pierwszy film animowany w historii wydany w kinach, otrzymujący klasyfikację wiekową MPAA przed pierwszym zwiastunem.

#11 Czwarty kinowy film animowany Matthew Brodericka, po Królu Lwie (1994, dorosły Simba), Filmie o pszczołach (2007) i Dzielnym Despero (2008).

Matthew Broderick użycza głosu tacie szalenie kreatywnej dziewczyny imieniem June. Paramount Animation, Mulderville

#12 Clare Kilner (jedna ze współreżyserek filmu) nie miała doświadczenia w animacji. To jej pierwszy tego rodzaju projekt.

Clare Kilner Fandom. Brytyjka znana była z pracy nad Pretty Man, czyli facet do wynajęcia (2004) oraz Uwierz w miłość (2003).

#13 To właśnie ona wraz z Davidem Feissem zajęła miejsce zwolnionego reżysera, wspominanego na początku tekstu, Dylana Browna.

#14 Pierwszy w całości wykonany za pomocą CGI film Nickelodeon Movies, który jest kinowym pilotem serialu animowanego. Inny rodzaj animacji komputerowej zastosowany został w Jimmy Neutron: mały geniusz (2001) i Krowy na wypasie (2006), gdzie za efekty odpowiadało O Entertainment. W przypadku opisywanej Krainy cudów pieczę nad animacją trzymało Ilion Animation Studios. Seriale, o których mowa, to kolejno Jimmy Neutron: Mały Geniusz (2002), Zagroda Otisa (2007) oraz nadchodzący Adventures in Wonder Park (2020).

#15 Piąty film Nickelodeon Movies z wykorzystaniem kompleksowego CGI, po wspomnianych Jimmy Neutron: mały geniusz (2001) i Krowy na wypasie (2006). Pozostałe to Rango (2011) i Przygody Tintina (2011).

#16 Siódmy tytuł Nickelodeon Movies z żeńską protagonistką. Poprzednie to Harriet szpieg (1996), Dzika rodzinka (2002), Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń (2004), Angus, stringi i przytulanki (2008), Hotel dla psów (2009) i Fun Size: Szalone Halloween (2012).

#17 Ostatni film Nikelodeon i Paramount z logo MPAA.

MPAA

#18 Bobry mają na imię Gus (Łukasz Lewandowki) i Cooper (Jarosław Boberek). Możliwy ukłon w stronę astronautów Gusa Grissoma i Gordona Coopera. Ten pierwszy miał olbrzymie szanse, aby odebrać Neilowi Armstrongowi tytuł pierwszego człowieka na Księżycu, a ten drugi odbył loty kosmiczne w programach Gemini (podobnie zresztą jak Grissom) i Mercury.

Kraina cudów

#19 Do roli June przesłuchano 1000 osób. Ostatecznie angaż otrzymała Brianna Denski. To jej debiut w animacji. Co myślicie, spisała się?

#20 Zobaczcie, co o swoim udziale w filmie mówi Mila Kunis (Greta)!

Na koniec piosenka z filmu – Wonder w wykonaniu Rachel Platten!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial