Newsy

Don Bluth otwiera studio animacji! Chce renesansu techniki 2D! ❤️

Twórca takich perełek jak Anastazja (1997), Wszystkie psy idą do nieba (1989) oraz Amerykańska opowieść (1986), Don Bluth, otwiera studio animacji, Don Bluth Studios, które w całości koncentrować się będzie na produkowaniu treści 2D. Jak powszechnie wiadomo, jest on gorącym zwolennikiem filmów w tej technice. Możemy zacierać ręce!

Nowo powstałe studio jest wspólnym przedsięwzięciem Dona Blutha i redaktora, miłośnika ręcznie rysowanej animacji, Lavalle’a Lee z Traditional Animation.

Elektryzująca informacja pojawiła się na stronie studia na Facebooku. „Uważamy, że publiczność pragnie kolejnego renesansu ręcznie rysowanej animacji” – czytamy. „Naszym celem jest urzeczywistnienie tego marzenia”. Wierzymy na słowo!

Don Bluth Studios

Pierwszym projektem Don Bluth Studios jest Bluth Fables. Opowieść to zbitka krótkich historii (nieco przypominających rymowanki dla dzieci) napisanych przez samego Blutha.

Postępy w pracy nad nim możemy śledzić na TYM KANALE.

Pst! Wczoraj Don Bluth obchodził swoje 83. urodziny! Animated Brain składa najszczersze życzenia i z niecierpliwością czeka na efekty pracy mistrza! Bluth przyszedł na świat 13 września 1937 w El Paso (Teksas, Stany Zjednoczone). Więcej o tej niezwykłej postaci przeczytacie TUTAJ.

Zobacz też: Największy rywal Disneya lat 80. Kim jest Don Bluth?

20 ciekawostek o Anastazji. Co mają do ukrycia Rasputin, Dymitr i inne kultowe postaci?

Powstaje wersja filmowa Dragon’s Lair! W obsadzie Ryan Reynolds. Za sterami twórca Anastazji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial